До 27 лютого в Івано-Франківську за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Благодійного фонду допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза» в приміщенні Івано-Франківського національного медичного університету буде проходити семінар-тренінг на тему «Забезпечення доступу паліативних хворих до якісного знеболення.
Розширення практики використання контрольованих препаратів при наданні паліативної допомоги та замінної підтримуючої терапії» для викладачів Київського національного медичного університету імені О. Богомольця та сімейних лікарів, лікарів загальної практики Івано-Франківської області.
Основною темою семінару, як зазначила позаштатний спеціаліст з паліативної допомоги в Івано-Франківській області Людмила Андріїшин, є проблема незнання як пацієнтами, так і лікарями, сучасної нормативно-правової бази в галузі надання допомоги паліативним хворим. Біль, який змушені терпіти онкохворі на останній стадії, це нестерпні страждання, що руйнують людину і фізично, і психологічно. Але навіть якщо хвороба невиліковна, біль може і повинен лікуватися.
Хто саме призначає знеболювальні препарати, де і як отримати рецепт та на який період – ці та інші актуальні для паліативної медицини питання обговорюватимуть експерти.
Відкриття семінару відбулося сьогодні за участю директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Романа Мельника та першого проректора медичного університету Анни Ерстенюк. Зазначимо, що в Івано-Франківському національному медичному університеті затверджена програма практичних навичок з паліативної та хоспісної медицини, до реалізації якої вже приступили в цьому навчальному році. Завдяки програмі, переконані спеціалісти, студенти медичних закладів з початкових курсів вчаться працювати за тими засадами медицини, якими вони мають керуватися в майбутньому.
Івано-Франківська ОДА