Маніфест Єврофоруму: жінки та дівчата з інвалідністю повинні бути визнаними лідерами та творцями змін

Маніфест Єврофоруму: жінки та дівчата з інвалідністю повинні бути визнаними лідерами та творцями змін
5 Березня 2024
Друкувати цю новину

Першого березня 2024-го року Європейський форум інвалідності опублікував третій маніфест про права жінок та дівчат з інвалідністю «Розширення можливостей і лідерство». Маніфест закликає до конкретних дій осіб, які приймають рішення, щоб подолати системну маргіналізацію жінок і дівчат з інвалідністю – 25,9% жіночого населення в Європі. У ньому описано шляхи розширення прав і можливостей жінок і дівчат з інвалідністю та забезпечення їх лідерства в їхньому житті та проблемах, які їх стосуються.

Сам Маніфест зосереджений на 4 конкретних сферах:

  1. Політична участь – право жінок з інвалідністю брати участь у всіх аспектах політичного процесу. Жінки з інвалідністю повинні мати належну та необхідну підтримку, щоб балотуватися як кандидати та бути політиками на всіх рівнях.
  2. Боротьба з насильством щодо жінок – особливо шляхом криміналізації практики примусової стерилізації та примусових абортів щодо жінок і дівчат з інвалідністю в усіх європейських країнах. Ініціативи повинні брати до уваги, що жінки та дівчата з інвалідністю, як і раніше, піддаються більшому ризику насильства, включаючи торгівлю людьми, особливо під час гуманітарної кризи.
  3. Лідерство – жінки та дівчата з інвалідністю повинні жити як незалежні особи. Вони повинні мати можливість взяти на себе лідерські ролі у власному житті, а також у суспільстві.
  4. Видимість і розширення можливостей у всіх сферах життя, що веде до рівних можливостей і залучення. Маніфест є чітким закликом до Європейського Союзу, національних урядів у Європі та організацій суттєво залучати жінок та дівчат з інвалідністю. Влада також повинна підтримувати їх повну участь і лідерство в суспільстві. Піркко Махламякі, голова жіночого комітету Єврофоруму, сказала:

«Жінки та дівчата з інвалідністю повинні бути визнані та підтримані лідерами та тими, хто чинить зміни. Гасло нашого руху «Нічого без нас» не може стати реальністю без повної та ефективної участі та залучення жінок і дівчат з інвалідністю. Цей маніфест містить чіткі вимоги, щоб це стало реальністю».

Оригінал статті за посиланням: https://www.edf-feph.org/manifesto-women-and-girls-with-disabilities-must-be-recognised-as-leaders-and-changemakers/