21 лютого під головуванням голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, за участю першого заступника голови Андрія Анісімова, заступників голови – Юрія Денисенка, В’ячеслава Кучера, Івана Турчака, керівника апарату Тетяни Жуль, керівників структурних підрозділів Київської ОДА, голів райдержадміністрацій, районних рад та мерів міст, керівників об’єднаних територіальних громад відбулася розширена нарада.
Розпочинаючи нараду, Олександр Горган представив нового заступника голови Київської облдержадміністрації – Івана Турчака, призначеного розпорядженням голови КОДА від 21 лютого 2018 року № 19-к.
Олександр Горган зосередив увагу присутніх на пріоритетних питаннях, які потребують посиленої уваги найближчим часом – виконанні ключових завдань урядових реформ, зокрема в освітній та медичній галузях.
«В Україні розгорнулась потужна реформа, яка стосується дбайливого догляду за дітьми, які мають інвалідність – реформа інклюзивної освіти, – зазначив голова Київської ОДА. – Як показують приклади країн сталого розвитку, навіть дуже складні фізіологічні дисфункції – це не кінець, це просто особливість. Це не проблема, це – програма. Але цю програму повинна виконувати не самотужки родина особливої дитини, а в цілому – і родина, і громада, і держава. Тільки спільними зусиллями можна дати шанс дитині бути щасливою, реалізуватись і своїм прикладом заохотити інших».
Про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів у Київській області доповіла директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віра Рогова. Як зазначила директор департаменту, Київщина є лідером по створенню в Україні інклюзивно-ресурсних центрів, а також розвитку інклюзивної освіти загалом.
«В області вже сьогодні створено 35 інклюзивно-ресурсних центрів, усього їх буде 37. Головна мета центрів – проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги таким дітям і забезпечення супроводу дитини з особливими освітніми потребами», – зазначила Віра Рогова.
У своїй доповіді директор департаменту зосередила увагу на алгоритмі створення таких центрів, вимоги до приміщень, обладнання, штатного розпису, а також фінансуванні. Одним з кроків створення доступного освітнього середовища є реформування застарілих ПМПК (психолого-медико-педагогічні консультації) в регіонах та реконструкція їх у сучасні інклюзивні ресурсні центри, в яких буде надаватися підтримка дітям з особливими освітніми потребами. Віра Рогова додала, що облдержадміністрація забезпечить усі інклюзивно-ресурсні центри в Київській області обладнанням.
За результатами доповіді директора департаменту освіти і науки КОДА, Олександр Горган дав доручення керівникам районів та міст обласного значення пришвидшити роботу по створенню інклюзивно-ресурсних центрів: виділити та підготувати приміщення для цих центрів, призначити їх керівників, залучити до роботи у центрах фахових спеціалістів.
Про реформування медичної галузі та стан виконання в Київській області у 2017-2018 роках урядової програми «Доступні ліки» доповіла директор департаменту охорони здоров’я КОДА Алла Арешкович.
Голова Київської облдержадміністрації наголосив на важливості посилення відповідальності за виконання програми на місцях й забезпечення доступності відповідних ліків по всій території області, «програма «Доступні ліки» – надзвичайно важлива підтримка для малозабезпечених категорій населення, вона безпосередньо пов’язана з питанням демографії, скороченням дочасної смертності, продовженням тривалості життя. Необхідно збільшували кількість точок доступу людей до програми, – сказав він, – безгосподарність на місцях,– при наявності програми і коштів, неприпустима».
Директор департаменту охорони здоров’я КОДА зупинилася на пріоритетних у 2018 році завданнях, реалізація яких потребує вирішення найближчим часом. Алла Арешкович акцентувала увагу на автономізації всіх закладів охорони здоров’я первинної ланки та особливостях їх фінансування. Нагадала, що з 1 квітня 2018 року стартує підписна кампанія населення Київської області до лікарів загальної практики шляхом укладання декларацій: «Кожен громадянин, який з 1 квітня приходить до лікаря в амбулаторію або в центр ПМСД, повинен мати декларацію про обслуговування, яка буде передана до Національної служби здоров’я України».
За результатами обговорення Олександр Горган доручив керівникам районів та мерам міст обласного значення проводити щотижневі наради про хід реалізації медичної реформи, задля відстеження динаміки її втілення та визначення проблемних питань.
Під час наради також було розглянуто питання щодо розподілу дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, стану виконання запланованого відбору громадян на військову службу за контрактом у І кварталі 2018 року та стану експлуатації автомобільних доріг загального користування Київської області в осінньо-зимовий період 2017/2018 року та інші.
Київська ОДА