Карантин не привід зупиняти впровадження раннього втручання

Карантин не привід зупиняти впровадження раннього втручання
8 Травня 2020
Друкувати цю новину

Березень та квітень 2020 р. не лише всій Україні, а й цілому світові запам’ятаються, як старт для суспільних змін у зв’язку з пандемією COVID-19. Але це не стало на заваді батьківських організацій та посадовців Дніпропетровщини, які продовжують здійснювати послідовні заходи щодо запровадження послуги раннього втручання (РВ) в області.

5 березня 2020 року в Департаменті соціального захисту Дніпропетровської ОДА відбулася робоча зустріч за участю  заступника директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  – начальника управління фінансового забезпечення та виконання соціальних програм, Аверкіна Михайла Вікторовича;  начальника управління соціального захисту пільгових категорій громадян та оздоровлення департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Бейцуна Анатолія Федоровича; головного спеціаліста відділу соціального захисту осіб з інвалідністю та ветеранів  управління соціального захисту пільгових категорій громадян та оздоровлення департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Логвиненко Ольги  Сергіївни .

Зустріч проводилася в рамках впровадження пілотного проєкту «Створення системи надання  послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження  її здоров’я та життя” в Дніпропетровській області» та  мала на меті визначити потреби в навчанні команд, зокрема, якої  кількості команд достатньо для початку впровадження послуги РВ в області т та як їх навчити.

Протягом березня – квітня представниками Дніпропетровської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання»  проводилися консультації (телефоні розмови та скайп розмови)з батьками та спеціалістами Дніпропетровського регіону з метою поширення інформації, для чого необхідна послуга раннього втручання і який існує досвід її впровадження є, як в світовій практиці, так і в  інших регіонах України.

«У формуванні та впровадженні послуги РВ дуже зацікавлена влада м. Кривий Ріг та м. Павлоград , а також активна батьківська громада м. Верхньодніпровська,» – каже регіональний координатор Дніпропетровської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» Наталія Алєксєєва. – «Наразі Департаментом соціального захисту Дніпропетровської ОДА в тісній співпраці з громадськістю здійснюються заходи з метою прискорення реалізації пілотного проекту зі створення системи надання  послуги раннього втручання в Дніпропетровській області. Ми сподіваємося, що як тільки карантин закінчиться ми зможемо реанімувати діяльність нашої Регіональної координаційної ради з раннього втручання. А це дозволить залучити до процесу всі причетні відомства, що, в свою чергу, сприятиме скорішому успіху».

23 квітня 2020 року в Департаменті соціального захисту Дніпропетровської ОДА пройшла чергова робоча зустріч з метою прискорення реалізації пілотного проекту, в ході якої були обговорені актуальні питання та перспективи розвитку послуг РВ в Дніпропетровському регіоні. В зустрічі взяли участь директор Департаменту  Кришень Олена Вікторівна; начальник управління інтегрованих соціальних послуг Німець Катерина Миколаївна, головний спеціаліст управління інтегрованих соціальних послуг Логвиненко  Ольга Сергіївна та регіональний координатор Дніпропетровської обласної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» Наталія Алєксєєва.

Дніпропетровська область визначена пілотною в проєкті зі створення та розбудови системи надання послуги РВ для дітей з обмеженням життєдіяльності та ризиком виникнення таких обмежень і їхніх сімей згідно з відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року. Вінницька, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Одеська та Харківська області – це області, в яких також пілотується створення послуги РВ у відповідності з вищезгаданою постановою „Деякі питання створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”, якою затверджено план заходів з реалізації у 2019–2021 роках пілотного проєкту ,,Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя”.

 

  Категорія: