Результати опитування для визначення стану підготовленості до зимового сезону людей похилого віку та людей з інвалідністю (ENG)

Результати опитування для визначення стану підготовленості до зимового сезону людей похилого віку та людей з інвалідністю (ENG)
15 Листопада 2022
Друкувати цю новину

Зимовий сезон наближається швидко, і в той час, коли люди похилого віку та люди з інвалідністю вже вісім місяців живуть у суворих умовах повномасштабної війни, їхні базові потреби та прав людини знаходяться під загрозою знехтування та порушення.

Нещодавні жорстокі напади на об’єкти критичної інфраструктури, а саме електростанції та підстанції у восьми регіонах України, включаючи Київ1, демонструють тривожний прогноз, що ця зима буде важкою для уражених районів, а особливо для вразливих груп людей, які живуть там. Оскільки зимова температура, за прогнозами, в деяких частинах країни впаде до –20 градусів Цельсія та буде триматися на цьому рівні, сильний вплив відчують мільйони людей, які живуть у неприйнятних умовах або без достатнього утеплення осель чи доступу до опалення.

На тлі відсутності нової інформації щодо специфічних потреб людей похилого віку та людей з інвалідністю, Технічна робоча група з питань віку та інвалідності (ADTWG) за технічної експертизи та підтримки Національної Асамблеї людей з інвалідністю України (НАІУ) та HelpAge International виступили за реалізацію ідеї надати голос самим людям похилого віку та людям з інвалідністю, як експертам своїх потреб, що також зміцнить їхні права та захистить їхню гідність, коли гуманітарні агенції будуть розробляти та реалізовувати свої плани по реагуванню на виклики цієї зими.

Цільовою групою населення стали ті люди похилого віку та люди з інвалідністю, які живуть у власних помешканнях та збираються провести цей зимовий сезон у помешканнях, які їм самим необхідно підготувати до холодної пори року. У процесі оцінювання дані не збиралися серед людей, які живуть у колективних центрах.

Опитування проводилося під час особистих зустрічей з респондентами або по телефону за допомогою Google-форми протягом вересня 2022 року, охопивши 2 978 респондентів по всій Україні. Респондентами були дві категорії, люди старшого віку (60+) та особи з інвалідністю з усієї України. Волонтери та соціальні працівники HelpAge мали доступ до бенефіціарів поточних проєктів, а члени НАІУ та їхні партнерські організації (організації людей з інвалідністю) надали інформацію по особам з інвалідністю.

Коротке резюме:

  • Пріоритезувати включення людей з інвалідністю та людей похилого віку до програм грошової допомоги для задоволення їхніх основних потреб, оскільки на пряме питання 72% опитаних поінформували, що найкращим варіантом задоволення їхніх основних потреб в контексті підготовки до зими буде грошова допомога.
  • Іншими потребами респондентів були медицина – 62%, продукти харчування – 58%, предмети гігієни – 53%.
  • Пріоритетним також є забезпечення людей похилого віку та людей з інвалідністю предметами допомоги, специфічними для зими, такими як термоковдри, зимовий одяг, опалювальні прилади, дрова, тверде паливо тощо (про потреби в цих засобах повідомили від 22 % до 45 % респондентів).

Усі об’єкти цивільної інфраструктури досі піддаються загрозі обстрілів та руйнування, що збільшує ризики для людей похилого віку та людей з інвалідністю на протязі наступних зимових місяців. Рекомендується надавати альтернативні варіанти опалення та надання гуманітарної допомоги на основі консультацій безпосередньо з організаціями людей з інвалідністю та організаціями людей похилого віку, а також громадами даної цільової групи.

Результати оцінювання представлені англійською та українською мовами.

Завантажити українську версію   Завантажити англійську версію.

 

 

  Категорія: