Інваліди праці виступили проти знищення Фонду соцстрахування

Інваліди праці виступили проти знищення Фонду соцстрахування
27 Жовтня 2014
Друкувати цю новину

Реформа єдиного соціального внеску позбавить “регресників” повноцінного соціального захисту. Це одна з тез декількох сотень осіб з інвалідністю праці, які прийшли сьогодні, 24 жовтня 2014 року, під стіни Міністерства соціальної політики України.

d1b08d23e77886ac64602a927ef48d807fcaecb8

Підопічні Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України вимагали від голови Мінсоцполітики Людмили Денісової не допустити прийняття законопроєкту №5080, який фактично знищить систему соціального страхування.

Зі слів мітингувальників, ініціативи міністра Денісової Людмили Леонтіївни та її заступника Іванкевича Віктора Вікторовича покликані знищити Фонд соціального страхування. І перший крок, який реалізують чиновники на шляху до псевдо реформування – це спроба люстрації дирекції Фонду.

“Вся наша громада осіб з інвалідністю зібралася, щоб підтримати Акопяна Валерія Григоровича, ми за те, щоб знищити законопроєкт 5080, підписаний Денисовою, також ми проти рейдерського захоплення, яке намагається реалізувати на догоду чиновникам група проплачених громадських працівників, під виглядом шахтарів-регресників. Їх злість безсила, але вона спрямована на найбеззахисніших людей. Об’єднання фондів – це “тришкін каптан”. Фонд має бути незалежним. Там працюють тисячі людей, вони в обличчя знають осіб з інвалідністю, вони постійно допомагають їм, тому жодного об’єднання не буде”.

Так прокоментував пікет під Мінсоцполітики один з учасників – Володимир Левицький, інвалід праці, підопічний регіонального відділення Фонду в Житомирській області.

Також в зверненні осіб з інвалідністю праці, які постраждали на виробництві, викладено вимогу про збереження Фонду самостійною самоврядною організацією, оскільки 14 років існування установи потерпілі на виробництві регулярно і в повному обсязі отримують всі види соціальних послуг і виплат. А впродовж 2012-2013 років завдяки нинішньому керівництву Фонду так званий “регрес” було перераховано в рази, що забезпечило підвищення щомісячних соціальних виплат в середньому на 600-800 гривень для кожного підопічного.

Водночас норми законопроєкту № 5080 передбачають з 1 січня 2015 року створення єдиного Фонду соцстраху, який об’єднає Фонд від нещасних випадків і Фонд з тимчасової втрати працездатності та підпорядкує їх безпосередньо Мінсоцполітики. Розпоряджатися в цьому випадку бюджетами Фондів буде Міністерство, а не соціальні партнери, які цей фонд і наповнюють. На думку мітингувальників, це зруйнує існуючу систему страхових виплат і призведе до зниження щомісячних нарахувань, які для більшості потерпілих на виробництві є єдиним джерелом доходів.

Українські новини

  Категорія: