Перші цього року “Ігри героїв” відбулися в Харкові. У змаганнях з кросфіту – вправах на силу та витривалість – взяли участь понад два десятки військових, які були поранені під час війни на сході країни.
Чотири тренування на тиждень під час реабілітації у шпиталі. Так готувався до цьогорічних змагань Ігор Муренець. На “Іграх героїв” демобілізований військовий 28-ї бригади вдруге. Торік змагався на візку, нині – на протезах. Ноги ампутували у 2018-му – після влучання ворожої протитанкової міни.
“Показати іншим людям, що ампутація якоїсь кінцівки тіла – не вирок. Що треба зібрати всі думки в кулак, іти займатися. Не спиватися, а всю силу краще на тренажерах зганяти, дурні думки. Перше місце чи без першого – тільки вперед ногами звідси”, – каже учасник “Ігор героїв” Ігор Муренець.
Кількість учасників рекордна – 25-ро колишніх воїнів, які зазнали поранень під час війни на сході. Прибули з різних куточків України.
“У нас дуже велика програма з кросфіту, тобто там є і тренажери бігові, вижимні, дуже багато всього. У нас дві категорії – це початківці, які жодного разу не брали участі в іграх героїв, і профі, які вже брали участь і вже знають, що треба робити”, – розповідає співорганізатор “Ігор героїв” Андрій Шейнін.
Щоб розподілити сили на всі вправи – кожен з атлетів обирає власну тактику.
4 хвилини на 4 вправи. За кожним рухом стежать професійні судді. Від них залежить, чи зарахують бал учасникам.
“Якщо перший раз повторили, що він не дороблює, і інший раз робить так само, – тоді не зараховується. Якщо далі виправляється, то зараховується. Тут два етапи, і треба мати велику силу духу, щоб взяти участь”, – переконана суддя Ольга Бенда.
Підтягування, відтискання, гиря та канат. Ігор Муренець на змаганнях – за власною програмою. За шаленої підтримки глядачів боєць справляється з усіма завданнями.
“В принципі, відпочив і можна ще по другому колу йти. Канат найважчий, він останній і без ніг важкувато на нього лізти”, – каже Ігор Муренець.
У перерві між змаганнями частина учасників встигають висловитися на підтримку підозрюваних у справі вбивства Шеремета.
“Ми, учасники змагань “Ігри героїв”, висловлюємо свою підтримку незаконно засудженим патріотам України – Яні Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрію Антоненку. Ми не віримо в це правове свавілля, яке твориться проти патріотів України. Слава Україні! – Героям Слава!” – заявили учасники.
Реабілітація та мотивація до життя – одна зі складових “Ігор героїв”, переконують організатори. А найспритніших нагородили пам’ятними медалями та кубками.
Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, “5 канал“