Незрячі діти зможуть читати у міських бібліотеках

25 Серпня 2016 Друкувати цю новину

Незрячі діти зможуть читати у міських бібліотеках22 серпня проєкт "Місто літератури для незрячих" презентував у Львові твори Івана Франка для дітей, які не бачать. Книжки будуть передані міським бібліотекам. Про це інформує портал Gazeta.ua

За всю незалежність України надруковано близько 300 книжок шрифтом Брайля, зазначила авторка проєкту Оксана Потимко.
"Це лише 10-12 книжок на рік. Для дітей, які бачать, у рік друкують 2-3 тисячі книжок", - зазначила Потимко.

Завдяки проєкту видали три твори Франка: "Коли ще звірі говорили", "Грицева шкільна наука" та "Сойчине крило". Досі ці твори не мали видання шрифтом Брайля.

"В Україні існував лише один центр друкування рельєфно-крапковим шрифтом — у Києві. Працював від випадку до випадку - фінансується державою і має проблеми з коштами", - каже Оксана Потимко.

Кожна книга надрукована тиражем у 30 примірників. У книзі є диск з аудіоверсією та електронним варіантом твору.

"Я осліпла за одну секунду, їдучи в трамваї. Не змогла йти клеїти конверти чи плести віники за 150 гривень на місяць. Це принизливо. Як сказав мій знайомий: мала осліпнути, щоб стати трішки кориснішою, ніж була до того. Отримую кайф від того, що зараз роблю. Хоча цього навіть багато незрячих не розуміють. У нас люди після спеціалізованих інтернатів навчені бути споживачами. Вони думають, що їм мають дати. Коли в середовищі сліпих з'являється людина, яка не просить і не западає на кілограм гречки... А коли тебе ще показують по телевізорі та посилають закордон... Все, тобі - капець", - каже Потимко.

16 вересня в рамках львівського Форуму видавців буде дискусія "Чи потрібна книга Брайля в епоху інформаційних технологій".

Автор: Олег Твердь

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.