Дитбудинок на окупованій території: діти-інваліди недоїдають, свідчить ОБСЄ

Дитбудинок на окупованій території: діти-інваліди недоїдають, свідчить ОБСЄ
4 Червня 2015
Друкувати цю новину

515769_20150529135550Діти-інваліди в дитбудинку для вихованців з особливо важкими дефектами розвитку недоїдають і позбавлені належної медичної опіки, свідчать спостерігачі ОБСЄ, побувавши в установі, розташованій в окупованому бойовиками Краснодоні на Луганщині.

У звіті ОБСЄ повідомляється, що члени спеціальної моніторингової місії цієї організації (СММ) “відвідали притулок для дітей з обмеженими можливостями, який раніше фінансувався державою, в контрольованому “ЛНР” Краснодоні (за 43 км на схід від Луганська)”.

“Директор притулку сказав СММ, що… діти-вихованці потерпають через відсутність належної медичної допомоги і від недоїдання, – повідомляється в документі. – У даному притулку перебуває 126 дітей (більш як половина з яких прикута до ліжка) з серйозними дефектами психологічного та фізичного характеру. Через невиплату зарплат тут немає терапевтів, які б забезпечували педіатричну реабілітацію дітей”.

З посиланням на директора в звіті ОБСЄ повідомляється, що нині дитячий будинок у Краснодоні отримує “гуманітарну допомогу від Російської Федерації, Фонду Ахметова, а також від приватних і міжнародних донорів”.

При цьому, як випливає зі звіту, негаразди для притулку почалися не з початку нинішніх військових дій на Донбасі, а задовго до них – за часів правління Партії регіонів, яка, на чолі з президентом Віктором Януковичем, прийшла до влади значною мірою завдяки електоральній підтримці жителів Донбаського регіону. Знову ж, з посиланням на директора дитбудинку, в звіті ОБСЄ повідомляється, що “протягом двох останніх років бюджетних коштів на утримання будинку не було”. Нині, пишуть спостерігачі, про будинок піклуються “штатні працівники (які не отримували зарплату ще з грудня) та волонтери”.

Раніше уповноважений президента України з питань мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко повідомляла, що глави Луганської та Донецької ОВЦА Геннадій Москаль та Олександр Кіхтенко щодня отримують нові звернення від керівників соціальних установ, що розташовані на підконтрольних бойовикам територіях, з проханням допомогти вижити їхнім підопічним в умовах скрутної гуманітарної ситуації, яка там склалася. “Українська влада готова надавати адресну гуманітарну допомогу хворим, людини з інвалідністюм, сиротам, людям похилого віку. Головне – гарантії безпеки доставки й адресність”, – зазначала Геращенко.

Тема гуманітарної катастрофи, що торкнулася дітей у Краснодоні на Луганщині, звучала і в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні за 20 травня. Спостерігачі зазначали, що 10 матерів-одиначок з цього окупованого бойовиками міста на Луганщині вийшли на акцію протесту. “Жінки, всі матері-одиначки з Краснодона [з якими поспілкувалися автори звіту], сказали, що приїхали в [контрольований бойовиками] Луганськ зустрітися із “владою”, оскільки вони не отримали соціальної та фінансової допомоги”, – йшлося в документі.

У серпні 2014 року повідомлялося, що Міністерство соціальної політики України розпочинає масштабну евакуацію всіх дітей із зони АТО. Передбачалося, що така евакуація буде проходити через створювані українськими військовими гуманітарні коридори. Повідомлялося, що станом на 7 серпня 2014 року з Луганської та Донецької областей у вільні від терористів міста України переїхало 43 дитячих будинки сімейного типу та 85 прийомних сімей.

NEWSru.ua

  Категорія: