Досвід інклюзивного відновлення Японії після стихійних лих. Вебінар третій.

Досвід інклюзивного відновлення Японії після стихійних лих. Вебінар третій.
18 Жовтня 2023
Друкувати цю новину

18-го жовтня 2023-го року Національна Асамблея людей з інвалідністю України спільно з Японським форумом інвалідності за підтримки Фонду миру Сасакави провели третій вебінар із серії: «Досвід інклюзивного відновлення Японії після стихійних лих».

Темою вебінару була: «Тривалі наслідки існуючої нерівності та змін соціального середовища для відновлення життя. Результати досліджень, проведених після землетрусу в Кобе 1995 року і Великого східно-японського землетрусу 2011 року».

Захід розпочав вступною промовою Директор департаменти Східної Європи фонду Сасакави пан Коніші. За словами Коніші, який перш за все подякував кожному учаснику за те, що ті знайшли час приєднатися: «Ми ніколи не повинні дозволяти, щоб конфлікти сьогодення, як в Україні чи в Ізраїлі вирішувалися виключно збройним шляхом. Фонд миру Сасакави підтримуватиме інклюзивну відбудову України, адже Японія теж зазнавала значних руйнувань, як під час Другої світової, так і від стихійних лих, тому шляхом проведення подібних вебінарів ми прагнемо поділитися з Вами власним досвідом в інклюзивній відбудові».

Переходячи до лекційної частини, слово взяв основний спікер – професор університету Дошіша Шігео Татсукі. У своїй презентації та промові, професор поділився власним досвідом у відновленні інклюзивних громад в Японії після стихійних лих. За словами Шігео, однією з ключових проблем у відбудові є прірва між бідними та багатими, через що першочергові потреби теж є різними: «Відновлення після стихійних лих відбувається дуже довго, десятиліттями, – Заявив Шігео, – тому дуже важко профінансувати дослідження та відбудову на такий великий проміжок часу. Ситуацію ускладнювали місцеві можновладці, у яких не було точного плану та уявлення щодо того, як саме має проходити відбудова».

Для того, аби краще зрозуміти першочергові потреби людей з різних слоїв населення, Університет Дошіша розпочав систему проведення опитування серед постраждалих людей, завдяки чому вдалося виокремити першочергові потреби населення, а саме:

  • Відновлення житла
  • Налагодження особистих зв’язків в громаді
  • Налагодження соціальних зв’язків в громаді

Таким чином, за допомогою розуміння елементарних потреб населення, процес відбудови проходив набагато швидше та краще.

Наступний вебінар відбудеться вже у листопаді. Про точну дату та тему ми повідомимо пізніше. Слідкуйте за нашими новинами на сайті.

  Категорія: