Діткам допомагають навіть тварини

Діткам допомагають навіть тварини
14 Липня 2017
Друкувати цю новину

Навчати та виховувати дітей із певними порушеннями здоров’я звичайними методиками дуже важко. Саме тому задля досягнення кращих результатів та суттєвого полегшення процесу навчання вихованці Фастівського навчально-реабілітаційного центру мають змогу займатися іпо- та каністерапією – корекційними методиками, дієвість яких неймовірно висока.

Діткам допомагають навіть тварини

Так, за сприянням благодійного фонду «Фастівчани» дітки, які навчаються в міському НРЦ мають змогу проходити безкоштовне лікування іпотерпією в аграрному хуторі «Фортуна» с. Лубського. Величезну користь «коне-терапія» має саме для діток з діагнозом ДЦП, синдром Дауна, порушення постави, наслідки різних травм та затримки психічного, розумового або фізичного розвитку.

Кінні прогулянки позитивно впливають на діток та їх розвиток – у малечі рефлекторно розвивається почуття рівноваги, у роботу включаються уражені м’язи, проводиться природний тепловий і точковий масаж ніг, рук та хребта, набуваються необхідні рухові навички, концентрується увага та поліпшується емоційний стан.

Діткам допомагають навіть тварини

Безпосередній контакт з конем дозволяє дитині подолати страхи, розвинути доброзичливість і любов, позбутися агресії, збудливості. Розвиток дрібної моторики за допомогою іпотерапії у дітей з особливими потребами відбувається за рахунок вимушених дій руками, пальцями рук і ногами. При верховій їзді у дитини задіяні органи почуттів і практично всі м’язи, зв’язки, сухожилля та суглоби.

Не менш корисною для малечі є і каністерапія – нетрадиційна психотерапевтична методика лікування і реабілітації, коли до роботи залучаються собаки – чотирилапі друзі людини. Днями перша група діток із Фастівського навчально-реабілітаційного центру, за сприяння благодійного фонду “Друг героя”, розпочала саме такі навчальні заняття.

Діткам допомагають навіть тварини

Вже з перших хвилин собаки успішно вплинули на вихованців НРЦ, на їх психоемоційний стан – почали виводити хворих маленьких пацієнтів з внутрішнього замкненого простору. На таких зустрічах у дітлахів розвивається мовлення, створюється позитивне емоційне ставлення до навколишнього світу.

Дані методики не нові, вони випробувані часом, а тому повністю безпечні і, що найголовніше – дієві. А їх використання у роботі з дітками, які потребують особливої уваги – актуальна вимога сучасності, яка точно допоможе вихованцям соціалізовуватися та пізнавати світ.

Фастівська міська рада

  Категорія: