Бізнес-тренінг «Алгоритми успіху» у Києві

Бізнес-тренінг «Алгоритми успіху» у Києві
31 Травня 2019
Друкувати цю новину

У  Києві в рамках реалізації проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», за фінансової  підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID,  Національною Асамблея людей з інвалідністю України (далі НАІУ) проведено бізнес-тренінгів із розвитку та просування бізнесу «Алгоритми успіху» – це останній тренінг в рамках майже чотирирічного проєкту.

Започаткування бізнес-тренінгів із розвитку та просування бізнесу «Алгоритми успіху» у травні 2018 року стало новим напрямком діяльності в рамках даного проєкту. На той момент було проведено 13 тренінгів із соціального підприємництва, а саме відкриття та започаткування власної справи, але з кожним наступним тренінгом наставала необхідність «супроводження», надання інформаційної підтримки фізичних осіб – підприємців, які відкрили свій бізнес або отримали фінансову підтримку в рамках проєкту на його розвиток. Відкриття бізнесу – це завжди ризик, а для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їх родин він ще більший і накладає певні труднощі: додаткове навантаження (як фізичне так і психологічне), відсутність постійного місця проживання тощо.

З травня 2018 по травень 2019 року було проведено 5 тренінгів з метою підтримки приватних підприємців та осіб з числа самозайнятого населення, які мають досвід ведення підприємницької діяльності, а саме у Маріуполі, Львові, Краматорську, Вінниці та Києві. Всього в них взяли участь та підвищили рівень своєї обізнаності у даній сфері 110 осіб. Тренінг у Києві був завершальним і підсумковим. У ньому взяти участь 20 учасників із різних регіонів України – Харківської,  Донецької, Луганської, Черкаської, Закарпатської та Київської областей. Більше половини учасників – це діючі ФОП та члени родин ФОП, які ведуть сімейний бізнес.

Під час проведення тренінгу відбулась зустріч із представниками американського офісу проєкту USAID, під час якої учасники проєкту ознайомили грантодавців із власними реальними життєвими історіями і висловили своє враження від участі у проєкті: що дав проєкт, пропозиції щодо подальших напрямків діяльності в рамках проєктів підтримки внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю тощо.

«Показати можливості отримувати прибуток на улюбленій справі, за допомогою сучасних бізнес стратегій і маркетингових інструментів» – саме це завдання було поставлено як основне на даному тренінгу. Для досягнення поставленої мети були використані як теоретичні так і практичні блоки, і безперечно власний досвід учасників заходу.

Лекції та практичні заняття включали теми законодавчого регулювання підприємництва; чинне законодавство щодо оподаткування підприємницької діяльності в Україні; підприємництво і компанія; бренд, продукт, ніша; декомпозиція та аналітика; важіль та план на тиждень;  система продажів; стратегії просування; інструменти.

Особливу зацікавленість учасники проявляли до розділів, що стосуються системи продажу, використання  інтернет-технологій у підприємницькій діяльності.

На жаль, великий об’єм теоретичного матеріалу і обмаль часу, не дали змоги по всім темам влаштувати «мозковий штурм»,  обмінятися досвідом, детальніше обговорити питання, що цікавили учасників. Але ми впевнені, що отримані знання і оновлений Робочий зошит-конспект лекцій допоможуть у разі необхідності.

Активну участь в обговореннях, своїм  враженнями від участі у проєкті та можливостях, які відкрилися або розширилися завдяки грантовій підтримці USAID поділились вісім учасників тренінгу, які стали переможцями Конкурсу міні-грантів у 2016-2017 роках.

Також, наприкінці тренінгу було проведено анкетування учасників, яке доводить доцільність і необхідність подальшої роботи у даному напрямку, а також висловлено вдячність тренерам і організаторам «Очень нужная и очень полезная информация, хорошо обучающая и доступная», «Подібні заходи допомагають у розвитку бізнесу та дає можливість не загубитися в світі бізнесу в існуючих реаліях»,  «Время проведенное здесь оказалось продуктивным. Знания, полученные – полезны, и буду применять их в своей жизни».

Сподіваємося, що отримані знання сприятимуть розвитку власного бізнесу наших учасників та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, та місцевого населення, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України і тим самим покращать своє фінансове становище і своєї родини.

Дякуємо всім учасникам і бажаємо здійснення ВАШИХ підприємницьких ідей!

  Категорія: