База відпочинку «Буковий Гай» – бракує лише грошей. Незрячі заслуговують на гідний відпочинок

База відпочинку «Буковий Гай» – бракує лише грошей. Незрячі заслуговують на гідний відпочинок
31 Серпня 2018
Друкувати цю новину

База відпочинку «Буковий Гай», нині перебуває на балансі Чернівецького УВО УТОС –  це мальовничий куточок відпочинку для людей з інвалідністю по зору. Вона доступна для працівників Чернівецького УВО УТОС та членів їх сімей, родичів та знайомих, членів міської та обласної організації УТОС. Цю базу Чернівецьке УВО УТОС придбало у Чернівецького Національного університету. Раніше вона була відома як спортивна база «Буковина» ЧНУ.

Нові володарі довго міркували над новою назвою бази відпочинку. Одна з ідей, назвати відпочинковий комплекс «У Степана», бо багато років поспіль директором цієї бази працював Степан Васильович. Та, спало на думку й те, що директор з часом таки зміниться й назва стане геть не актуальною. Отож, назвали «Буковий Гай». На жаль, букових дерев там немає, та є чимало інших зелених насаджень, які радують, очищають повітря, приносять радість, милують красою та надихають на творчість.

Базу відпочинку придбали  в університету імені Юрія Федьковича ще другого червня  1991 року. З того часу, відбулося чимало подій. Відповідно до рішення Господарського суду від 24 травня 2018 року право власності на цю базу визнано таки за Чернівецьким УВО УТОС.

Багато зусиль доклали, щоб людям відпочивати тут було зручно, комфортно та затишно. Були виготовлені зручні поручні для орієнтування тощо. А, попервах, як лишень придбали базу в університету, там не було навіть й холодної води.

Відтак нині на березі Дністра, поблизу  лісу в дерев’яних будиночках з задоволенням вже 27 років поспіль відпочивають люди з порушенням зору та незрячі. Тут є дитячий і танцювальний майданчик, їдальня, спільний душ. Щороку, саме на цій базі відпочинку проводять фестиваль «Буковинські візерунки».

В 90-х роках минулого століття база працювала ціле літо. Один заїзд був розрахованих на сотню відпочивальників. Зараз з трьох літніх місяців заїзди є тільки два: липень та серпень й те, тільки на вихідні й лиш один заїзд на 10 днів. А кількість відпочивальників, здебільшого, не перевищує 30 осіб. А базу ж потрібно утримували увесь рік. Платити заробітну плату директору, сторожу, працівникам їдальні та виконувати ремонт дерев’яних будиночків, зокрема даху який протікає. На базі 26 дерев’яних будиночків, та придатні для користування  лише 15.

Люди бажають відпочивати з комфортом, аби вода була неподалік, а від бази до річки далеко й  до того ж незрячому без проводжатого туди потрапити складно. Поруч біля бази відпочинку, що є власністю УТОС розташований спортивно-оздоровчий табір Буковинського державного медичного університету, де теж чимало зусиль докладають до покращення комфорту людей, що відпочивають. Там є будиночки з душем, альтанками, мангалом, також є басейн, який залюбки відвідують незрячі, щоправда, за додаткову плату 20 гривен на годину. Вартість відпочинку в спортивному-оздоровчому таборі медичного університету 200 гривен за один день, а на базі Чернівецького УВО УТОС 105 гривень.

Згідно з рішенням профспілкового комітету Чернівецького УВО УТОС та інструкції про видачу путівок на базу відпочинку «Буковий Гай» від 24 травня 2018 року ціна різниться: для людини з інвалідністю першої групи по зору – 50%, а для проводжатого –70% вартості путівки. До того ж, якщо людина, котра супроводжує людини з інвалідністю не працює на підприємстві – змушена сплатити всі 100%  вартості путівки. За таких умов, знайти сторонню людину, щоб супроводжувала незрячого не можливо. Також ціна путівки для родичів, що  проживають окремо та   внуків працівників, що проживають разом з бабусею чи дідусем або окремо – різна і це не справедливо.

База відпочинку  «Буковий гай» розташована за адресою:  Чернівецька область, Заставнівський район, село Репужинці, вулиця Центральна,75.

Заставнівський район – справжня перлина Буковинського краю. Тих, хто вперше сюди приїздить, особливо вражають неповторна краса краю, мальовничі ландшафти, безліч природних заповідників, 160 ставків, віковічні ліси, дністровські каньйони, водо-болотні заплави, численні підземні мінералізовані джерела і водоспади, казкові печери. У деяких з цих печер знайдені наскальні малюнки первісних людей.  Відпочинок на Дністрі, риболовля, пішохідні походи та екскурсії в підземні печери – кожен знайде тут щось для себе. Тут і заповідні урочища з дивовижним розмаїттям рослинного світу, і дикі галявини з десятками видів флори, занесеними до Червоної книги України і багато-багато іншого. Повз ліс та скелі поважно несе свої води Дністер – одна з найчистіших річок України. Для цього місця характерний сухий теплий клімат, схожий на кримський, тому відпочинок на Дністрі принесе вам не менше користі та задоволення, ніж морський клімат Криму.

То ж я вірю в те, що будуть покращені умови для відпочинку за кошт сторонніх відпочивальників, які будуть платити дорожче ніж працівники Чернівецького УВО УТОС та можливо відгукнуться спонсори, котрі зможуть виділити кошти на покращення комфорту на базі відпочинку, а отже відпочиваючих стане більше, а відповідно й фінансових ресурсів.

Коли прочитала, що було судове рішення господарського суду в якому право власності визнано за Чернівецьким УВО УТОС – стало страшно, що базу можливо хочуть продати, а де ж тоді відпочивати нам?

 

28 серпня 2018 року.

                                                                                        Галина Гродецька, Чернівецька обласна організація УТОС.

  Категорія: