Батьки пацієнтів з кохлеарними імплантами пропонують змінити нормативну базу

Батьки пацієнтів з кохлеарними імплантами пропонують змінити нормативну базу
26 Вересня 2017
Друкувати цю новину

Батьки дітей, яким встановлено кохлеарні імплантати, пропонують змінити низку нормативних актів задля повноцінного забезпечення таких пацієнтів системами та витратними матеріалами.

Про це на прес-конференції в Укрінформі у понеділок 25 вересня сказала член ГО «КоАдаптація», мати дитини з кохлеарним імплантом Світлана Ковчан.

«Наше об’єднання батьків дітей з кохлеарними імплантатами опрацювало нормативну базу і дійшло висновку, що в постановах Кабміну та наказах Міністерства охорони здоров’я не передбачені технічні засоби для користування кохлеарними імплантатами. Також не в повному обсязі врегульовано процедуру заміни частин кохлеарних імплантатів – мовних процесорів та обслуговування користувачів кохлеарними імплантатами», –  сказала Ковчан.

За її словами, через недосконалість законодавчої і нормативної бази користувачі кохлеарних імплантатів, як діти, так і дорослі, що мають інвалідність по слуху, не мають права на отримання технічних засобів реабілітації, завдяки яким вони мають змогу чути і говорити.

«Ці технічні засоби відсутні в чинному законодавстві, в чинних нормативних правових актах», – наголосила  Ковчан.

Зокрема представники громадськості пропонують для вирішення цих питань внести до постанов Кабміну, які регулюють ці питання, відповідні зміни. Так, у постанову КМУ від 2015 року за № 321 внести зміни, щоб користувачі кохлеарних імплантів мали змогу отримувати комплектуючі до системи, такі як катушки-передавачі, засоби живлення тощо.

Також, за словами Ковчан, існує проблема заміни такої частини імпланту як мовленевий процесор. За словами Ковчан, у разі його несправності, пацієнт вимушений чекати в черзі, поки держава не закупить цей елемент. Таке очікування може розтягнутися на декілька років, що негативно позначається на розвитку дітей. Крім того, як зазначали учасники прес-конференції, усталена практика забезпечення необхідними витратними матеріалами за державний кошт  першочергово дітей призводить до того, що час очікування в черзі для дорослих пацієнтів подовжується на роки.

У цьому зв’язку представники громадськості також запропонували  внести зміни до наказів МОЗ, які регулюють порядок заміни частин системи, зокрема зробити таку заміну обов’язковою через 5 років користування, незалежно від технічного стану  компонентів системи. А також передбачити ремонт та довгострокову заміну таких частин та внести зміни до відповідних постанов КМУ, які регламентують питання реабілітації із сурдопедагогами та логопедами для таких пацієнтів.

Як зазначила на прес-конференції член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я, засновниця ГО “Зростаймо здорові” Ірина Лисенко, всі напрацювання будуть оформлені в Громадську концепцію охорони здоров’я у сфері кохлеарної імплантації, яка буде подана у Міністерство охорони здоров’я та Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

Київська влада обіцяє виділити додатково 3,5 млн грн для пацієнтів із кохлеарними імплантами

До кінця року київська влада виділить додатково 2,5 млн грн на закупівлю мовленнєвих елементів для пацієнтів із встановленими кохлеарними імплантами.

Про це сказала депутат Київської міської ради Алла Шлапак у понеділок на прес-конференції, присвяченій проблемам кохлеарної імплантації в Україні, що відбулася в Укрінформі.

“Ми звернулися до Департаменту охорони здоров’я, і ми збільшуємо видатки на закупівлю мовленнєвих елементів на 2,5 млн грн. Крім того, на витратні матеріали теж збільшуємо на 1 млн грн до кінця року”, – сказала Шлапак.

Також вона повідомила, у середині жовтня буде проведено круглий стіл, на якому обговорять проблеми пацієнтів з порушеннями слуху та мовлення, які потребують встановлення кохлеарних імплантів, а також технічний супровід, обслуговування таких імплантів.

«Я вважаю, що було б добре, якби держава взяла на себе проведення операцій, а місцевим владам передати саме супровід технічний”, – сказала депутат Київради.

Відео з прес-конференції:

ukrinform.ua

  Категорія: