Психоневрологічні будинки-інтернати Львівщини перевірять на дотримання прав недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежена, що проживають у психоневрологічних інтернатах.
Про це йшлося під час засідання наглядової ради за діяльністю інтернатних установ системи органів соціального захисту населення області, яка відбулася сьогодні, 4 лютого, під головуванням заступника голови ЛОДА Володимира Харчука.
Перевірку проводитимуть за участю представників громадських організацій.
За словами начальника управління стаціонарними установами Тетяни Медвідь, в установах області є 967 осіб, що проживають у психоневрологічних та дитячих будинках-інтернатах на повному державному утриманні, опіку та піклування над якими здійснює заклад.
Загалом у підпорядкуванні департамету соціального захисту населення є 13 будинків-інтернатів, з них: 3 геріатричні, 8 психоневрологічних та 2 дитячих, де є молодіжні відділення.
Тетяна Медвідь ознайомила керівників цих установ з нововведеннями, що стосуються діяльності психоневрологічних інтернатів. Зокрема, вона повідомила, що окрім громадських рад, при будинках-інтернатах працюватимуть культурно-побутові комісії. До таких комісій входитимуть представники громадських організацій, батьки, опікуни, піклувальники, підопічні та працівники інтернату. За її словами, це сприятиме створенню сприятливого клімату в установі, та дозволить покращити надання соціальних послуг.
Львівська ОДА