Продовжуємо співпрацю з пілотними громадами в інтересах осіб з інвалідністю: Волинська та Чернівецька області

Продовжуємо співпрацю з пілотними громадами в інтересах осіб з інвалідністю: Волинська та Чернівецька області
27 Квітня 2021
Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжила роботу в пілотних громадах в рамках проєкту «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації».

З 16 по 22 квітня 2021 року було проведено шість робочих зустрічей з посадовими особами у пілотних громадах Волинської та Чернівецької областей з метою налагодження комунікації, узгодження плану дій  першого року реалізації проєкту.

Керівниця проєкту НАІУ Лариса Байда та менеджерка проєкту Олена Поліщук  зустрілися із представницями та представниками пілотних громад і робочих груп проєкту ООН Жінки:


Велимченської ОТГ (Волинська область)

 

 

Луцької міської ТГ (Волинська область)

 


Торчинської ТГ (Волинська область)

 

 

Вижницької ОТГ (Чернівецька область)

 

Недобоївської ОТГ (Чернівецька область)

 

Новоселицької ОТГ (Чернівецька область)

Учасницями і учасниками зустрічей були члени робочих груп проєкту, керівниці/ки і представниці/ки бюджетних установ та закладів (ЦНАПів, медичних закладів, Центрів соціальних служб, бібліотек тощо) та представники громадських організацій осіб з інвалідністю.

 Активну участь в  усіх зустрічах у громадах Чернівецької області взяла Валентина Добридіна – представниця Урядової Уповноваженої з прав осіб з інвалідністю у Чернівецькій області.

Під час зустрічі Лариса Байда познайомила присутніх із напрямками діяльності Національної Асамблеї людей з інвалідністю України та  розповіла про те, чим організація може підтримати громади та які активності заплановані в громадах протягом року. Підчас зустрічей детально обговорили проведення опитування щодо впливу пандемії Covid-19 на отримання послуг особами з інвалідністю та маломобільними групами населення.

Керівниця проєкту НАІУ поцікавилася окремими статистичними показниками щодо кількості  жінок та чоловіків  з інвалідністю,  дітей з інвалідністю,  наявності у громадах медичних закладів  та закладів освіти і культури, тощо.  Окремо зупинились на доступності офіційних сайтів громад для людей із порушенням зору.

В рамках надання консультаційної допомоги  було запропоновано взяти участь в онлайн заході «Надання послуг в громадах  для осіб / дітей з інвалідністю».

За результатами проведення зустрічей у всіх 13 пілотних громадах проєкту, слід зазначити, що всі громади різні та унікальні. Мають різну кількість об’єднаних населених пунктів та населення, в тому числі людей з інвалідністю, різний людський та фінансовий потенціал, різну поінформованість з питань інвалідності, наявність чи відсутність громадських організацій, тощо. Що  нас об’єднало: ми всі в одному проєкті, будемо намагатись стати  командою, ми прагнемо реальних змін.

Наше спільне завдання, щоб після завершення проєкту його активності, які ми розпочнемо зараз, допомогли зробити максимально доступними послуги для жінок та чоловіків з інвалідністю, жінок, які виховують дітей з інвалідністю та взагалі для  усіх жителів громади.

Дякуємо всім учасницям і учасникам зустрічей за активну, конструктивну та відверту розмову,  за надану інформацію, яка буде корисною під час реалізації проєкту в громадах.

 

Команда проєкту НАІУ

 

«Інформація підготовлена/надається  в рамках проєкту  «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації», який реалізує ГС “ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в реформі децентралізації в Україні» за підтримки Уряду Канади».

  Категорія: