НАІУ не погоджує порядок монетизації пільгового проїзду, розроблений Мінсоцполітики

2 Березня 2021 Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) розглянула лист Міністерства соціальної політики України щодо погодження проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання пільг з оплати проїзду окремим категоріям громадян у готівковій формі» та за результатами обговорення зазначеного проєкту акту з представниками регіональних громадських організацій осіб з інвалідністю в межах компетенції надає зауваження та пропозиції.

На думку НАІУ, запропонований проєкт постанови суперечить статтям 21, 22 Конституції України, згідно з якими права і свободи людини гарантуються державою і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Також, відповідно до статті 38.1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі – Закон) звуження змісту та обсягу права осіб з інвалідністю на пільговий проїзд транспортом не допускається.

Занепокоєні тим, що надання права на законодавчо закріплену пільгу на пряму стане залежним від рішення місцевих рад та поставить пільгові категорії, зокрема і осіб з інвалідністю, в нерівні умови, оскільки в різних регіонах України різні фінансові можливості.

Вбачаємо небезпеку тиску на органи місцевого самоврядування щодо прийняття відповідних рішень з метою перекладання на них бюджетного навантаження для компенсації відповідних пільг. Це може призвести до скорочення або й повного скасування зазначених пільг в разі погіршення фінансової ситуації у відповідній територіальній громаді після ухвалення такого рішення. Як наслідок незадоволення серед пільгових категорій населення, в тому числі осіб з інвалідністю, оскільки зазначена пільга гарантована державою по всій території України.

Водночас зазначаємо, що ініціатива стосовно монетизації пільги на проїзд у запропонованому варіанті не підтримується більшістю громадських організацій з усіх регіонів України.

НАІУ не погоджує зазначений проєкт акту, оскільки існує дуже багато соціальних та фінансових ризиків та потребує суттєвого доопрацювання.

На погляд НАІУ, грошова компенсація оплати проїзду має відбуватися виключно за бажанням особи, яка має право на пільги, якщо це передбачено діючим законодавством, у чітко визначених розмірах та строках у відповідності до сталих показників з неможливістю обмеження прав інших осіб з інвалідністю.

  Категорія:
  1. Гурин Віктор
    06 Березня, 19:09 #1 Гурин Віктор

    Порушення соціальних гарантій гарантованих ст.3,21,22 Конституції України . Монетизація це наступ направа осіб з інваліністю.

    Reply to this comment

Додати коментар