Батьки продовжують розповсюджувати ідею раннього втручання (РВ) Україною. Так, вранці 19 березня в Краматорську зусиллями батьків – активістів Всеукраїнського форуму “Батьки за раннє втручання в Україні”, а саме її Дніпропетровської, Донецької та Харківської платформ була організована та проведена прес-конференція з питань впровадження раннього втручання на Донеччині та в Україні .
Протягом 19-20 березня в приміщенні Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» проходив 2-х денний семінар – нарада “Формування єдиного бачення РВ і налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів у Донецькому регіоні України”, в ході якого спеціалісти, посадовці місцевих органів влади та батьки спільно працювали над визначенням першочергових стратегічних кроків необхідних для впровадження раннього втручання в Донецькому регіоні.
Заходи стали можливими завдяки Дніпропетровській ГО «Ангел дитинства» та проводилися за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» й Європейського Союзу (ЄС) в межах програми “Батьки за раннє втручання в Україні”, що впроваджується ГС “Національна Асамблея людей з інвалідністю України”, британською ГО “ХелсПром” та БФ Інститут раннього втручання в Україні
В своєму виступі під час семінару-наради невролог Краматорського будинку дитини “Антошка”, член команди РВ Бєжок Наталія Володимирівна виразила позицію спеціаліста – практика РВ щодо існуючих проблем. Зокрема, пані Наталія наголосила: “Спеціалісти фактично працюють без нормативів щодо документального оформлення своєї роботи, робочого часу, його оплати. Фахівці не мають змоги присвятити цій роботі весь робочий час, бо зобов’язані виконувати роботу за основним призначенням. Немає вимог до приміщення, обладнання, матеріально-технічного забезпечення послуги. Відсутні стандарти якості та ефективності допомоги, що отримує сім’я. Є потреба в методичній підтримці фахівців та можливостях підвищення їх кваліфікації, підготовці нових спеціалістів цього профілю”.
Під кінець роботи другого дня семінару – наради його учасниками були окреслені стратегічні кроки, що необхідно здійснити для того, щоб впровадити РВ на Донеччині. Раніше, 27-28 лютого аналогічний захід проводився ГО “Ангел дитинства” в Дніпрі. Під час лютневої зустрічі в Дніпропетровському обласному управлінні Пенсійного фонду України батьками та спеціалістами були сформульовані стратегічні напрями співпраці задля впровадження РВ в області.
Краматорська та Дніпропетровська стратегічні зустрічі стали можливими завдяки проєкту «Раннє втручання» – партнерство заради майбутнього дітей та сімей в Україні”, що впроваджується Дніпропетровською ГО «Ангел дитинства», як невід’ємна частина програми “Батьки за РВ в Україні”, за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу. Всередині квітня місяця аналогічна стратегічна семінар нарада буде проведена в Сєверодонецьку (Луганська обл.).