Пропозиції та зауваження НАІУ щодо затвердження Положення про міжвідомчу комісію з питань встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я

18 Лютого 2021 Друкувати цю новину

Національна Асамблея людей з інвалідністю України розглянула лист Міністерства у справах ветеранів України щодо погодження проєкту наказу «Про затвердження Положення про міжвідомчу комісію з питань установлення факту отримання особами поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» (далі – Положення) та надає свої пропозиції і зауваження.

Дія Порядку встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 306, на виконання якого розроблено зазначений проєкт наказу, поширюється також на осіб віком до 18 років, які отримали інвалідність внаслідок ушкодження здоров’я на території проведення антитерористичної операції, тобто на категорію «діти». Враховуючи зазначене пропонуємо у розділі ІІІ Положення:

пункт 1 наприкінці речення доповнити словами та викласти в редакції: «які надіслала до Мінветеранів постраждала особа (її законний представник  або представник за дорученням, оформленим в установленому законом порядку)»;

передостанній абзац пункту 4 наприкінці речення доповнити словами та викласти   в редакції: «протягом трьох робочих днів повідомляє про це медико-соціальній експертній комісії – щодо повнолітніх осіб, лікарсько-консультативні комісії лікувально-профілактичного закладу – щодо дітей, Мінветеранів та постраждалій особі.».

Також, враховуючи вимоги Конвенції ООН Про права осіб з інвалідністю щодо активного залучення представників громадських об’єднань осіб з інвалідністю до прийняття рішень, що стосуються питань інвалідності, пропонуємо до розділу ІV в частині щодо складу міжвідомчої комісії зазначити, що до роботи цієї комісії н можуть залучатися, а залучаються представники громадських об’єднань, в тому числі осіб  з інвалідністю (за згодою).

Водночас наголошуємо, що відповідно до абзацу другого пункту 3 Порядку на сьогоднішній день вже є діючий наказ Міністерства соціальної політики України від 25.09.2018 № 1411, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.10.2018 за № 1186/32638 «Про затвердження Положення про міжвідомчу комісію з питань установлення фактів отримання особами поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції».

Враховуючи зазначене та з метою усунення правових колізій та небажаних правових наслідків, пропонуємо врегулювати це питання.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.