19 серпня, о 10:00, біля Івано-Франківської міської ради стартує Всеукраїнський велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!», в якому разом зі звичайними учасниками педалі крутитимуть люди із порушенням зору.
Про це йшлося під час брифінгу з організаторами благодійного велопробігу, у четвер, 3 серпня. Ініціатива покликана змінити стереотипне ставлення суспільства до можливостей людей з інвалідністю.
“Найбільша ідея, яку ми хочемо донести, це те, що немає значення чи ти бачиш, чи ти не бачиш, є у тебе інвалідність чи її немає. Ми всі однакові, ми всі люди. Нам усім потрібна доступність до туристичних місць”, – сказала організаторка велопробігу Вікторія Лучка.
Цьогоріч маршрут пролягатиме від Івано-Франківська до Ужгорода. Дістатись туди учасники пробігу планують за дев’ять днів. Педалі велосипеда-тандема крутитимуть у парі – звичайна людина разом з незрячою. Таких дуетів буде сім.
Вікторія Лучка розповіла, що цьогорічний маршрут найкоротший, але чи не найскладніший.
“Довжина нашого маршруту всього-навсього 300 кілометрів, але, враховуючи, що ми будемо долати Карпати – це вже достатньо велика складність”.
Варто зазначити, що приймати участь будуть люди з усіх куточків України: Одеса, Харків, Львів, Житомир, Київ, Черкаси, Івано-Франківськ.
Організатори запрошують усіх мешканців міста долучитися до благодійного велопробігу.
Галка