За ініціативи Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» та підтримки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, спільно з Департаментом освіти і науки у Вінницькій області упродовж 2013–2015 років реалізовується проєкт «Інклюзивна освіта: крок за кроком». Знайомство з проєктом вінничан відбулося 28-29 квітня під час навчально-практичного тренінгу «Інклюзивний ресурсний центр: успішний старт». Учасниками тренінгу стали голови лікарсько-консультативних комісій, керівники загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів, Департаментів облдержадміністрації: освіти і науки, соціальної політики; соціальних служб, працівники психолого-медико-педагогічних консультацій, представники громадських організацій.
Відкрила захід перший заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна. Участь у заході взяла тренер Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» Інна Луценко, яка ознайомила присутніх з ключовими моментами діяльності Інклюзивного ресурсного центру.
Окрім Вінницької, проєкт розпочав свою діяльність у Луганській, Одеській, Черкаській, Рівненській областях та місті Києві.
Кінцевою метою реалізації проєкту є створення дієвого Інклюзивного ресурсного центру на базі Вінницької обласної психолого-медико-педагогічної консультації, де буде здійснюватися всебічна підтримка сімей, які виховують дітей з особливими потребами; кваліфікована допомога педпрацівникам, які займаються з дітьми з особливими потребами, а також поширення інклюзивних освітніх практик, постійний обмін інформацією та знаннями.
Урядовий портал