«Сила духу»: незважаючи на проблеми із зором, маленький тернополянин навчається у звичайній школі

11 Жовтня 2019 Друкувати цю новину

Він погано бачить, але це не заважає йому вчитись писати та читати. Тернополянин Святослав Сокольський має порушення зору. Незважаючи на це, хлопчик у школі знайшов друзів та не боїться труднощів.

Навіть звичайна прогулянка для нього - це вже маленьке випробування. Та він долає його без страху. Другокласник Святослав має порушення зору. І все ж хлопчик навчається разом з іншими школярами, вчиться писати та читати. Каже – тут, у школі, знайшов своїх друзів. Вчитись Святослав любить, а у вільний час слухає музику.

Діти, які навчаються з Святославом, хлопця підтримують та завжди допомагають. Зокрема, однокласник Артем підказує, у якій клітинці писати символи. Маленький тернополянин переконує: для нього така турбота про друга не є важкою.

- Я допомагаю йому писати, вчити букви і ми коли стаємо в середину, то я допомагаю йому вийти і зайти, - каже другокласник ТНВК №28 Артем.

У шкільному коридорі бачимо маму Святослава. Жінка каже - наразі вимушена бути тут, оскільки у дитини цукровий діабет. Доводиться час від часу перевіряти рівень цукру в крові. Розповідає - проблеми зі здоров'ям у дитини почались в 4 з половиною роки.

- Ми перенесли аутоімунний енцефаліт. Це наслідки перенесеної хвороби і як наслідок діабет 1 типу. Ми інсулінозалежні... Причину не може назвати ніхто. Це перший випадок в Тернополі. Причини до цих пір ніхто не знає, - розповідає мама Святослава Олеся Сокольська.

Олеся каже - перший рік навчання хлопчик був на індивідуальній формі. Проте цього року зважились піти вчитись разом з іншими дітьми. Переконує, її сину подобається бути у колективі.

- Йому дуже подобається, дитина зранку встає з натхненням йде до школи, ніколи його зранку не буджу... Малює, читає по складах, любить співати, старається, - додає пані Олеся.

Загалом разом з Святославом у класі навчаються 30 дітей. Серед них - четверо школярів з інвалідністю. У всіх різні нозології. На уроці з ними працює вчитель та асистент.

- У нас в класі є книги з шрифтом Брайля для дітей з порушенням зору. Також окремо машинка з шрифтом Брайля... Ті клітинки, у яких пише Святославчик, вони теж збільшені для того, щоб йому було зручніше працювати з іншими дітьми, - пояснює вчителька 2 класу ТНВК №28 Христина Малиновська.

Вчителька розповідає - кожен навчальний день у класі Святослава розпочинається з ранкової зустрічі, яка має певну тему. Тут діти спілкуються та обговорюють те, що їх цікавить. Нашій знімальній групі демонструють частину такої ранкової вправи.

З впровадженням інклюзивного навчання у багатьох було питання - чи сприймуть учні таких дітей з особливими освітніми потребами. Практика показала: їх не тільки прийняли в колектив: однокласники намагаються підтримувати і допомагати.

Батьки дітей, які навчаються в інклюзивних класах, тепер на власному досвіді знають, що їхнім малюкам в загальноосвітніх закладах раді. Кажуть - нарешті дочекались того моменту, коли суспільство починає вчитись як поводитись з особливими людьми, допомагати і розуміти їхні потреби.

Сергій Балуцький, Віталій Куземко, Павло Верхолюк

Т1 Новини.

  Категорія:
написати коментар

0 коментарів

Поки немає коментарів

Ви можете бути тим, хто розпочне розмову.

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.