Вудки роздали, сподіваємося на рибу

31 Березня 2016 Друкувати цю новину

Перед Національною Асамблеєю осіб з інвалідністю України - організаторами бізнес-тренінгу "Відкриття власної справи: теоретичні засади та практичні аспекти", який проходив 23-25 березня у Харкові стояло дуже складне завдання. Треба було за три дні «втиснути» в голови досить різношерстої публіки знання, необхідні для того, щоб зважитися розпочати свій бізнес. Мало того, майбутні бізнесмени були, здавалося б, найменш придатними для цього завдання кандидатурами. Запрошені були, як зараз кажуть, люди з інвалідністю, які до того ж є внутрішньо переміщеними  з окупованих територій. Виходячи з описаного, представляється досить похмура картина, і як же приємно засвідчити, що в реальності все виявилося зовсім інакше.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи

Почнемо з того, що все було дуже якісно організовано: сучасний архітектурно-доступний для людей з інвалідністю готель, зручний конференц-зал це відразу створювало гарний настрій. Людей зустрічали, підвозили, розселяли, годували, словом робили все, щоб ніхто не відчував свої обмежені можливості. І це вдалося! Учасники тренінгу в свою чергу зламали всі шаблонні уявлення про людей  з інвалідністю. Виявилося, пятеро вели свій бізнес до подій на Сході України і це незважаючи на всі складнощі, які їм доводиться долати. Ведучою  тренінгу була Катерина Федотова - представник Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, викладач дисциплін економічного циклу та спеціальних дисциплін курсів цільового призначення за напрямом "Створення малого бізнесу: теоретичні основи та практичні аспекти", яку постійно засипали питаннями.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи.jpg2

Три дня тренінгу були дуже насичені інтенсивним спілкуванням. Ніяких поблажок слухачам не давали, та вони й самі були налаштовані на роботу. Важливим є те, що було розглянуто багато практичних питань, з якими майбутні підприємці обов'язково зіткнуться в своїй діяльності. Серед яких оподаткування та написання бізнес-плану. Ми мали робочий зошит в якому були викладені всі матеріали тренінгу.  І хоча всі розуміють неможливий за три дні охопити всі питання, тренінг дає сильний імпульс для того, щоб зважитися почати свою справу.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи.jpg3

Багато було обговорень який  вид підприємницької діяльності розпочинати: хтось мріє про салон-перукарню, автошколу, фотостудію, копі-центр, ремонт взуття чи мобільних телефонів. Нам допомогли обрати групу для відкриття фізичної особи-підприємця.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи.jpg4

21 учасник отримав свідоцтво про участь у тренінгу та разом з цим надію, що завдяки Міжнародному проєкту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації» що реалізується в Україні UCP Wheels for Humanity (США) спільно з Українською асоціацією фізичних терапевтів та Всеукраїнським громадським об’єднання «Національна Асамблея осіб з інвалідністю України» за фінансової підтримки  Агентства США з міжнародного розвитку USAID  кожен з нас зможе відкрити власну справу вже в цьому році.

бізнес-тренінг з відкриття власної справи

Вдячні Національній Асамблеї осіб з інвалідністю України за високо професійну роботу, чудову організацію, небайдужість до проблем внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, толерантність і видачу «вудочок». Будемо сподіватися на улов!

Баранова Наталія,
учасниця тренінгу

  Категорія:
написати коментар

2 коментарі

 1. Маргарита
  Квітень 03, 14:19 #1 Маргарита

  В свою чергу виражаємо величезну вдячність організаторам проведення бізнесу-тренінгу по соціальному підприємництву “Започаткування власної справі” в особі координатора проекту – Генерального секретаря НАЇУ, Вікторії Назаренко, координатора проекту в м. Харкові, Любов Негатіной, за зразкові умови проведення заходу і умови мешкання в готелі “Villa Four Rooms”. Все, починаючи від зустрічі нас на вокзалі (спеціальне таксі з підйомником), розміщення в готелі (номер для людей з обмеженими фізичними можливостями), до доставки на вокзал по закінченню заходу тим же таксі, було організоване на високому рівні і залишило відмінні враження!
  Окрема подяка бізнес-тренерові Катеріні Федотовій за грамотне і змістовне розкриття теми семінару.
  Отже, сподіваємось на улов!
  З повагою, учасники бізнес-тренінгу : Деревцова Маргарита, Величко Євгеній.

  Reply to this comment
 2. василь
  Квітень 06, 21:36 #2 василь

  Дуже вдячні за можливість бути на цьому семінарі. Відчули себе людьми яка потрібні суспільству. Їскра яка у нас тліла почала розгорятись.Відчуваемо в себе сили на перемогу. Почали написання Бізнес плану Впевнені добуті знання допоможуть йти далі. До незалежності..З повагою, учасники бізнес-тренінгу. Василь та Ірина

  Reply to this comment

Додати коментар

Ваші дані будуть надійно збережені! Вашу e-mail адресу не буде опубліковано. Також інші дані не будуть передані третій особі.
всі поля обов'язкові до заповнення.