Для того, щоб удосконалити мережу реабілітаційних центрів, Житомирська облдержадміністрація ознайомиться з кращим досвідом інших областей у цій сфері.
Про це зазначив сьогодні, 21 квітня, заступник голови ОДА Ярослав Лагута під час зустрічі з батьками та громадськими організаціями, які звернулися до за допомогою у відкритті груп денного догляду за дітьми з важкими інтелектуальними та комплексними порушеннями.
«Пропоную почати з вивчення досвіду. Ми знаємо про те, що функціонує у нас, але, можливо, ці заклади зовсім не у тому напрямку рухаються. Подивимося ті центри, що відповідають потребам дітей і батьків, а потім будемо змінювати і коригувати нашу мережу», – зазначив Ярослав Лагута.
Зокрема, батьки просять, щоб у реабілітаційних центрах не було вікового обмеження для дітей (зараз тільки до 18 років), щоб були забезпечені умови тривалого перебування дітей – не менше п’яти годин тощо.
Також учасники зустрічі обговорили проблеми, які виникають у впровадженні інклюзивної освіти, а саме визначення можливостей дітей навчатися у звичайній школі та пристосування приміщень навчальних закладів для дітей з особливими потребами.
Довідково:
У системі соціального захисту населення області функціонує вісім центрів соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, в яких надаються реабілітаційні послуги дітям з особливими потребами. Ці послуги надаються протягом року, розраховані на повний курс реабілітації та частковий (2 рази на тиждень).
Житомирська ОДА