Жоден вуз не готує сурдоперекладачів для 100 000 глухих українців

Жоден вуз не готує сурдоперекладачів для 100 000 глухих українців
18 Квітня 2013
Друкувати цю новину

Жоден вуз не готує сурдоперекладачів для 100 000 глухих українців«Українське суспільство не готове до адаптації глухих», – таку думку в інтерв’ю «Голосу Америки» висловив Ігор Кобель, доцент Українського Католицього університету, який зараз працює в університеті імені Томаса Ґаллодета у Вашингтоні, єдиному у світі ВУЗ-і для глухонімих.

За словами Ігора Кобеля, жоден український коледж чи вуз не займається підготовкою сурдоперекладачів.

«Невелику кількість спеціалістів готує лише Українське товариство глухих. Якби не їхній навчальний центр, то я собі просто не уявляю, як глухі давали би собі раду зі щоденними проблемами», – зазначив Ігор Кобель.

Ігор Кобель також зазначив, що українські школи не готові технічно та кадрово до запровадження інклюзивної освіти глухих дітей, яка передбачає їх навчання у звичайних класах.

«Українським батькам буває незручно возити дітей до шкіл для глухих за 100 кілометрів. Проте варто зрозуміти, що саме спеціалізована школа сформує у глухої дитини свідомість, культуру та мову, без яких у масовій школі дитина просто зачахне», – зауважив доцент Католицького університету.

В Україні, за різними даними, нараховується 120 тисяч глухих. Більшість з них отримують середню освіту у спеціалізованих школах- інтернатах. Далі в доросле життя їм асимілюватись дуже складно, адже роками людей з вадами слуху чи мови вважали майже неповносправними.

Останніми роками за допомогою західних грантів в Україні почали відновлювати навчання української жестової мови. Один з ініціаторів цього процесу – доцент Українського Католицього університету Ігор Кобель.

Голос Америки

 

  Категорія: