Жінки з інвалідністю та жіночі організації для розбудови миру та відновлення України!

Жінки з інвалідністю та жіночі організації для розбудови миру та відновлення України!
6 Липня 2023
Друкувати цю новину

Долучення жінок, у тому числі жінок та дівчат з інвалідністю та їхніх організацій, до процесів відновлення України, процесів прийняття державних рішень, що стосуються захисту прав жінок, є ключовим чинником у формуванні українського суспільства та розбудові миру!

Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України разом з партнерськими жіночими організаціями та організаціями людей з інвалідністю, в тому числі жінок та дівчат з інвалідністю, розпочато проєкт «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах», який реалізується за підтримки ООН Жінки в Україні та Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги.

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи,  надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

Головною метою реалізації зазначеного проєкту є посилення лідерства та участі організацій жінок / осіб з інвалідністю у процесах прийняття рішень стосовно гендерно орієнтованого гуманітарного реагування  та захисту прав жінок з інвалідністю.

Під час реалізації проєкту НАІУ співпрацюватиме з 10 партнерськими громадськими організаціями жінок/осіб з інвалідністю, які спільно з головною організацією, впроваджують заходи проєкту, зокрема це: громадська спілка «Всеукраїнська ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд», Всеукраїнська громадська організація онкоінвалідів «Разом проти раку», Житомирська обласна ГОІ «Молодь. Жінка. Сім’я», Громадська організація «Інститут соціально-культурного розвитку молоді з інвалідністю та захисту їх прав «Крок у майбутнє» м. Одеса, БФ Медико-соціальний реабілітаційний центр «Дорога життя» м. Ужгород, ГО «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця», ГО «Полтавське об’єднання осіб з інвалідністю «Віра», ГО «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» м. Дніпро, ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» та ГО «Ініціативи Слобожанщини».

Передбачається активна діяльність, яка спрямована на надання підтримки та допомоги тим жінкам з інвалідністю (жінкам, які виховують дітей з інвалідністю, жінкам 60+, ВПО, жінкам з різними видами порушень здоров’я), що перебувають у складних життєвих ситуаціях та потребують такої підтримки.  Усі організації-партнери розробляють свої кейси, спрямовані на задоволення життєво-важливих та нагальних потреб таких людей.

Захист прав та розширення можливостей для жінок з інвалідністю та громадських організацій жінок/осіб з інвалідністю, а також їхнє залучення до співпраці у сфері гуманітарного реагування та адвокації прав жінок з інвалідністю посилить розуміння надання гуманітарної допомоги, потреб в громаді, впливатиме на прийняття рішень та те, що жінки будуть почутими. Внаслідок реалізації проєкту становище жінок з інвалідністю у суспільстві покращиться.

Усім учасникам-партнерам успіхів в реалізації проєкту «Сприяння правам жінок та дівчат з інвалідністю шляхом посилення їх участі та лідерства в громадах».

 

#wphfund #НАІУ #UNSCR1325 #InvestinWomen #WomenRespond2Crises

 

Про Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF)

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру. WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, які постраждали від кризи.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.