Жінки Уманського району мають можливість пройти безкоштовну діагностику раку молочної залози

Жінки Уманського району мають можливість пройти безкоштовну діагностику раку молочної залози
22 Липня 2014
Друкувати цю новину

Жінки Уманського району мають можливість пройти безкоштовну діагностику раку молочної залозиМедичні працівники КЗ «Уманський районний центр ПМСД» долучаються до безпрецедентної за масштабами медичної акції з раннього виявлення раку молочної залози.

Протягом місяця, з 14 липня по 12 серпня, в Уманському районі курсує пересувний мамограф для безкоштовної діагностики жінок на захворювання молочної залози. Зокрема, діагностичний кабінет на колесах відвідає села: Берестівець, Ст. Бабани, Бабанка, Дубова, Ладижинка, Колодисте, Юрківка, Громи, Родниківка, Дмитрушки.

Протягом кількох днів у кожному з вищезазначених сіл жінки матимуть можливість пройти мамографічне обстеження, виміряти тиск та рівень цукру крові, отримати консультацію сімейного лікаря.

Жінки Уманського району мають можливість пройти безкоштовну діагностику раку молочної залозиЗагалом акція має на меті виявлення передонкопатології, онкологічних та інших небезпечних хвороб. У результаті її проведення є надія на пост-ефект у вигляді зростання обізнаності жінок і, відповідно, кількості селянок, що звернуть увагу на своє здоров’я та вчасно відвідають лікаря у випадку виявлення підозрілих симптомів.

Довідково:

Рак молочної залози серед онкологічних хвороб у жінок посідає перше місце.

Статистика свідчить, що в Україні щороку виявляють понад 16 тисяч нових хворих. За приблизними підрахунками, 7,5 тисяч українських жінок щорічно помирає від цього захворювання. Спеціалісти зауважують, що хвороба «молодшає», і дедалі частіше фіксують випадки виникнення цього захворювання у жінок віком до 30 років.

На Черкащині кожен рік реєструють майже 500 нових хворих на рак молочної залози. Всього ж у регіоні такий діагноз мають близько 5 тисяч жінок, а це майже 15 % усіх онкохворих, які перебувають на офіційному обліку. Медики констатують, що кожна четверта хвора звертається до лікарів запізно – на третій, а то й четвертій (останній) стадії хвороби, коли допомогти вкрай важко або взагалі неможливо. Суттєвий вплив на прогноз перебігу захворювання визначає своєчасна діагностика.

За інформацією відділу з суспільно-політичних питань, регіонально-інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації апарату Уманської райдержадміністрації

Черкаська ОДА 

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: