Жінка-інвалід по зору, маючи власне житло, разом з дітьми опинилася на вулиці

23 Квітня 2014
Друкувати цю новину

До заміжжя квартира належала Аллі Іванівні. Тепер вона вимушена за рахунок невеликої пенсії знімати житло і їздити провідувати дітей, котрих соціальні служби допомогли тимчасово влаштувати до спеціалізованих закладів. А все через те, що жінка вже не в змозі жити під одним дахом з колишнім чоловіком. Бо неодноразові звернення до міліції по захист від насилля правоохоронці ігнорували.

»Не знаешь куда обратиться. Они мне говорят: «Что вы хотите от правоохранительных органов?» Я говорю: «Покоя хочу, чтобы вы мне помогли. Или забрали, хотя бы, в участок. Пусть он, хотя бы, придет в себя». А они говорят: «А он инвалид — мы не имеем права его забирать».

Зараз з мамою залишилася лише донька Олеся. Не зважаючи на свій юний вік, вона справжня помічниця. Не лише по господарству, разом із матусею маленька годинами їздить містом, щоб провідати молодших братика і сестричку — вони знаходяться у різних закладах, у різних частинах міста.

«Показываю, где открытые люки. Показываю, где бордюрчики и показываю, где вверх или вниз, чтобы ступить. Говорю или руку вверх, или вниз — так она тоже понимает», — розповідає Олеся, донька.

У міліції запевняють, що допомагають цій сім’ї, чим можуть. Проте, за декілька років проблема так і залишається невирішеною.

«По данным всем трем материалам заведена вся информация в досудебные расследования и проводится досудебная проверка в следственном отделе АНД района. В ближайшее время будет принято решение о направлении его в суд», — коментує ситуацію Андрій Корненко, дільничий інспектор АНД району.

У соціальних службах теж не змогли вирішити проблему, хоча і допомагали жінці знайти недороге житло. Кажуть, що проблеми накопичувалися роками, тому вони не в змозі їх вирішити за короткий проміжок часу.

“Работа центра достаточно длительный период времени была направлена на то, чтобы эти конфликтные взаимоотношения каким-то образом улучшить, улучшить при помощи консультаций. Плюс там еще такая проблема, что папа злоупотребляет алкоголем”, — каже Наталя Александрова, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді.

Юрист Андрій Верба впевнений, єдиний вихід із такої ситуації — розподіл майна. На його думку, необхідно продавати свою частину квартири. Або ж, примусово викуповувати частку батька, котрому тепер належить одна шоста частина.

«Обратиться с иском в суд и в судебном порядке прекратить право собственности на 1/6, по рыночной стоимости выплатить вот эту часть, которая причитается при продаже», — говорить Андрій Верба, юрист.

Поки справа знаходиться у суді, Алла Іванівна вимушена знімати житло та з великими труднощами їздити провідувати своїх дітей.

9 канал

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: