Завершив свою роботу десятий заключний семінар із соціального підприємництва для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю в рамках проєкту ТЕАМ, який проходив у Львові

Завершив свою роботу десятий заключний семінар із соціального  підприємництва для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю   в рамках проєкту ТЕАМ, який проходив у Львові
22 Грудня 2016
Друкувати цю новину

З 14 по 16 жовтня 2016 року у м. Львів Національною Асамблеєю людей з інвалідністю проведено десятий, заключний бізнес-тренінг «Започаткування власної справи: теоретичні основи та практичні аспекти» в рамках реалізації в Україні Міжнародного проєкту TEAM «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації». Виконавці проєкту: UCP Wheels for Humanity (США), Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) та Українська асоціація фізичних терапевтів. За фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою цього проєкту є залучення внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю до зайнятості та їх працевлаштування.

У семінарі приймали участь 22 учасника – внутрішньо-переміщені особи з інвалідністю та члени їх родин, постраждалі в зоні АТО. Протягом трьох днів учасники отримали великий об’єм інформації, що стосується законодавчого регулювання підприємництва, реєстрації суб’єктів господарської діяльності, оподаткування підприємницької діяльності, звітність, основи бізнес-планування, рекомендації щодо підготовки власних бізнес-планів. Серед учасників були не тільки мешканці Львова та Львівської області, приїхали слухачі, також, із Києва, Черкас, Маріуполя, Вінниці, Старобільська та Полтавської області.

Незважаючи на те, що досвід учасників, як підприємців, дуже різний, спільно вони змогли використати потенціал досвідчених учасників і надати максимально достовірну, перевірену на собі інформацію-консультацію корисну для менш досвідчених колег. Під час опрацювання матеріалів тренінгу «розгорялися» дуже жваві і цікаві дискусії. Всі були зацікавлені в отриманні як можна більшого об’єму інформації, тому що час був дуже обмежений, а нагальних питань дуже багато. Тому і кава-брейк перетворювалася на постійний обмін досвідом.

В рамках даного проєкту триває Конкурс міні-грантів і дуже позитивним моментом була безпосередня участь у цьому тренінгу переможця «другої хвилі» Конкурсу міні-грантів Лисечка Миколи (м.Старобільськ), який отримав інвалідність після того, як його машина підірвалася на міні в зоні проведення АТО у серпні 2014 року, та двох переможців Конкурсу із соціального підприємництва, що проводився НАІУ за фінансової підтримки Агентства ООН з питань біженців в Україні – Шликової Тетяни (мати дитини з інвалідністю) та Мосягіної Олени (інвалідність ІІІ гр.).

До заходу виявили зацікавленість представники місцевих ЗМІ. Так, місцевий канал «ТРК Львів» висвітлив захід у своєму репортажі, було взято інтерв’ю у окремих учасників. Наприкінці тренінгу, під час вручення Сертифікатів про навчання, учасники висловили свої враження від проєкту та заходів в рамках нього. У цей же день відснятий матеріал транслювався на місцевому телебаченні.

Слід сказати, що учасники тренінгу, які проживають у Львові та гості міста разом відвідали яскраві місця передсвяткового Львова. А коли в останній день одна з учасниць семінару Куц Ольга виступала у Львівському Будинку органної та камерної музики у яскравій програмі «Пори року», то підтримати художницю прийшли її одногрупники. Враження після концерту органної музики за участю скрипачки та нашої художниці, яка малювала картини під музику – були незабутні.

Понад 200 внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, членів їх родин, осіб, що отримали поранення в зоні АТО пройшли навчання на аналогічних бізнес-тренінгах у п’яти регіонах України. Це не мало, але моніторинг показує, що зацікавленість проєктом ТЕАМ дуже велика, як в частині участі у Конкурсі міні-грантів, так  і навчання на бізнес-тренінгах та курсах підвищення кваліфікації.

Отримання навичок підприємницької діяльності, відкриття власної справи, а потім успішна праця і ведення власного бізнесу і тим самим допомога своїй родині поліпшити матеріальний стан, відчути себе повноцінним членом суспільства – це бажання багатьох учасників проєкту, яке поступово, краплина за краплиною втілюються у життя організаторами проєкту ТЕАМ.  Тому існує велика необхідність у продовженні даних заходів у майбутньому.

Вл.кор.

  Категорія: