Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров’я

Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров’я
27 Грудня 2017
Друкувати цю новину

Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров'яУ Львові в рамках Спільної Програми ВООЗ, ПРООН, МОП та Національної Асамблеї людей з інвалідністю України «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю» відбувся семінар «Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров’я» для областей Західної України.

Мету і завдання тренінгу було сформульовано у вступному слові Наталією Король, національного фахівця бюро ВООЗ в Україні; Олена Іванова, координатор проєкту і представниця ПРООН, коротко висвітлила другу фазу Проєкту, поточну ситуацію з імплементації та плани на 2018 рік. Лекцію та інтерактивну роботу проводила Лариса Байда, начальниця відділу Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.

Захід був проведений з метою збільшити знання і розуміння поняття універсального дизайну працівникам сфери охорони здоров’я, а саме головним лікарям, викладачам медичних ВУЗів. Серед лікарів та освітян учасників семінару були представники таких областей : Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Волинської, Рівненської та Тернопільської.

Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров'я

Учасники та учасниці обговорили принципи універсального дизайну, можливості реалізації цих принципів в сучасній системі охорони здоров’я. Об’єднавшись в групи, учасники розробили рекомендації за такими напрямками: обладнання, послуги, інформація, середовище. Презентації напрацювань відбувались з активним обговоренням для того аби учасники мали змогу порадитись між з тобою та з експертами і доопрацювати свої ідеї. Під час семінару був застосований людиноцентрований підхід для наближення медичних послуг до пацієнтів.

Застосування принципів універсального дизайну в сфері охорони здоров'я

За результатами обговорення будуть підготовлені пропозиції для посібника “Універсальний дизайн в охорони здоров’я”. В анонімних відгуках учасники зазначили, що хотіли би частіше відвідувати заходи на дану тематику та матеріал був для них дуже корисним. Також учасники зазначали, що після проведеного семінару планують починати впровадження елементів доступності, а найбільшою перешкодою на шляху цього є фінансовий аспект.

  Категорія: