Запорізькі освітяни поширюють свій досвід упровадження інклюзивної освіти по всій Україні

Запорізькі освітяни поширюють свій досвід упровадження інклюзивної освіти по всій Україні
18 Травня 2018
Друкувати цю новину

Запорізькі освітяни поширюють свій досвід упровадження інклюзивної освіти по всій Україні

16.05.2018. У Запоріжжі триває цикл тренінгів Благодійного фонду Порошенка з організації ефективної роботи інклюзивно-ресурсних центрів.

В урочистому відкритті чергового тренінгу, який проводиться для регіональних тренерів з інклюзивного навчання Вінницької, Одеської та Рівненської областей, взяв участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. Захід традиційно проводиться на базі «Козацького ліцею».

Вітаючи учасників, очільник регіону підкреслив, що облдержадміністрація разом з облрадою, органами місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, депутатським корпусом, освітянською і батьківською громадськістю вважає впровадження інклюзивної освіти одним із провідних напрямків у своїй діяльності.

– Свого часу Запорізький регіон був обраний пілотним для впровадження проєкту інклюзивного навчання у рамках реалізації всеукраїнського науково-педагогічного експерименту Благодійного фонду Порошенка та Міністерства освіти і науки України. І нині влада Запорізької області докладає чимало зусиль, аби цей проєкт виражався не тільки в кількості, а й у якості інклюзивної освіти. Зокрема, протягом дії Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки владою регіону виділено близько 80 мільйонів гривень на розвиток освіти, в тому числі інклюзивної. Наприклад, у вересні 2017 року за кошти обласного бюджету придбано універсальні сходові гусеничні підйомники з майданчиком для транспортування інвалідних візків для 10 закладів загальної середньої освіти, в яких організовано навчання в інклюзивній формі для дітей на інвалідних візках. Обласною радою також виділялися кошти на оснащення сучасних медіатек, придбання комп’ютерної техніки для шкіл з інклюзивною формою навчання. У 2018 році на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів з державного бюджету виділено 3,65 мільйона гривень, а з обласного бюджету – 4,9 мільйона гривень для обладнання ресурсних кімнат. Запевняю вас, що робота із соціалізації кожного вихованця, учня, студента з особливими освітніми потребами у Запорізькій області буде постійно продовжуватися. Ми відкриті для співпраці і спілкування, будемо вдячні, якщо й ви поділитеся своїм досвідом. Цей тренінг триватиме три дні, тож бажаю плідної праці, цікавих напрацювань, втілення прийнятих рішень та ідей, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Запорізькі освітяни поширюють свій досвід упровадження інклюзивної освіти по всій Україні

У свою чергу, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова повідомила, що в 2016/2017 навчальному році в області налічувалося 47 шкіл з інклюзивною формою навчання, в яких працювали 78 класів зі 154 учнями з особливими освітніми потребами, та 12 дитячих садків, де було створено 15 груп для 45 дітей. А вже в цьому 2017/2018 навчальному році кількість шкіл з інклюзивною освітою збільшилася до 121 (майже в чотири рази), де навчається 395 учнів, а кількість закладів дошкільної освіти зросла до 27, де в 35 групах виховуються 95 дітей.

Наразі в області проводиться активна робота по створенню інклюзивно-ресурсних центрів: із 29 запланованих інклюзивно-ресурсних центрів уже прийнято 28 рішень про їх створення; 16 інклюзивно-ресурсних центрів  офіційно розпочали свою роботу.

Згідно з планом такі тренінги у Запоріжжі триватимуть до листопада. Тож із досвідом запорізьких освітян ознайомляться їх колеги з усіх регіонів України.

Запорізька ОДА

  Категорія: