Законодавці пропонують надавати батькам, які виховують дітей-осіб з інвалідністю, відпустки без збереження зарплати до досягнення дитиною 18 років

Законодавці пропонують надавати батькам, які виховують дітей-осіб з інвалідністю, відпустки без збереження зарплати до досягнення дитиною 18 років
31 Липня 2014
Друкувати цю новину

Законодавці пропонують надавати батькам, які виховують дітей-осіб з інвалідністю, відпустки без збереження зарплати до досягнення дитиною 18 роківЗа повідомленням Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики).

Законопроєктом (реєстр. №4269а) пропонується встановити щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів працюючим батькам для догляду за інвалідом з дитинства І групи підгрупи А та відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною-інвалідом підгрупи А, якій виповнилося шість та більше років, вісімнадцятирічного віку.

Відповідні зміни передбачається внести до статей 83 та 182-1 Кодексу законів про працю України та статей 4, 5 і 19 Закону «Про відпустки».

Проєктом пропонується із статті 179 Кодексу законів про працю України та статті 18 Закону «Про відпустки» виключити положення про те, що за особами, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною і працюють на умовах неповного робочого часу, зберігається право на допомогу до досягнення дитиною трирічного віку.

Документом також пропонується у Законі «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» врегулювати питання продовження виплати допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку особам, яким призначена допомога при народженні першої дитини та виплата її проводиться протягом 24 місяців.

На думку членів Комітету, прийняття законопроєкту дасть можливість поліпшити соціальний захист родин, до складу яких входять діти-інваліди підгрупи А та інваліди з дитинства І групи підгрупи А.

Офіційний портал Верховної Ради України

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: