Заключна конференція в рамках проєкту ПРООН

Заключна конференція в рамках проєкту ПРООН
4 Квітня 2012
Друкувати цю новину

конференція22 березня в Луганському обласному будинку творчої інтелігенції «Світлиця» відбулася заключна конференція за результатами проєкту «Створення комплексної системи впровадження інклюзивного навчання для викладачів середніх та вищих навчальних закладів, згідно Конвенції ООН про права інвалідів».

В заході прийняли участь педагоги вищих навчальних закладів, середніх шкіл, громадських організацій інвалідів, соціальні партнери, які опікуються проблематикою освіти осіб з інвалідністю, волонтери, ЗМІ, представники влади.

Було висвітлено проблематику реалізованих напрямків:

  • відсутність соціального партнерства в сфері освіти осіб з інвалідністю;
  • складні соціально-психологічні обставини, з якими стикаються діти та молодь з інвалідністю при вступі у навчальні заклади, стереотипне відношення ровесників та оточуючих, архітектурна недоступність для людей з інвалідністю відносно навчальних закладів;
  • непідготовленість до вступу у Вузи школярів, які мають домашню форму навчання;
  • інформаційно-правова обмеженість учнів та студентів з інвалідністю.

Під час конференції відбулися:

  • презентації новітніх технологій впровадження інклюзивного навчання в Луганському регіону;
  • презентація працюючої моделі соціального партнерства, в якій повноцінну роль відіграють вищі навчальні заклади Луганського регіону;
  • були заслухані коментарі освітян Луганського регіону, які працюють над впровадженням інклюзивного навчання, студентів та учнів, які вже адаптовані в студентському та учнівському колективах, незважаючи на важкі ураження опорно-рухового апарату, зору, слуху, тощо.

Під час заходу було презентовано інформаційно-методичне видання «Через інклюзію до суспільства», авторами яких стали освітяни ВНЗ Луганської області та фахівці громадських організацій.

Студенти та молодь з інвалідністю, які інтегруються у учнівські колективи, зросли з результатами проєкту – на конференції вони виступали, як модератори, спираючись на право, на свій досвід, використовуючи, професійні речення. Це дуже вразило присутніх та надихнуло молодь – представників ГОІ, які лише тільки на шляху отримання освіти. Доповіді були дуже емоційними, натхненими, без зайвого офіціозу.

Важливо, що на конференції були присутні діти – 10 – 13 років, які дуже уважно слухали доповіді, задавали питання, зверталися до освітян. Було зрозумілим, що діти мають складати план свого навчання уже у підлітковому віці, навіть, в 10 років, вони за словами 10 річної дівчинки мають стимул рухатися до школи, отже там багато ще проблем. В свою чергу освітяни відмітили, що вони побачили не готових до навчання підлітків 17-18 років, а «глазасту» малечу, яка затамувавши подих слухала їх наукові речі. Це дуже обнадіює, отже зрозуміло, що потрібно працювати з цими дітьми, які через 5-7 років стануть студентами, але вже підготовленими, досвідченими, готовими до екзаменів, до роботи, конкуренції.

Даний захід відбувся в рамках програми «Створення комплексної системи впровадження інклюзивного навчання для викладачів середніх та вищих навчальних закладів, згідно Конвенції ООН про права інвалідів» – проєкт «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Партнери на Всеукраїнському рівні: Національна Асамблея інвалідів України.

За підтримки: Управління молоді та спорту ЛОГА, Луганського обласного центру соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями, Управління соціального захисту населення ЛОГА, Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Тетяна Баранцова,
Голова ЛОМГО «АМІ-Схід»,
Представник НАІУ в Луганському регіоні,
Керівник проєкту

+ Фото

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: