Засідання колегії департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації відбулося 26 вересня на базі КЗ ТОР «Університетська лікарня».
Участь у роботі колегії взяли заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра, директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Курило, начальники відділів охорони здоров’я райдержадміністрацій, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області.
У ході колегії було розглянуто питання імунопрофілактики, онкопрофоглядів та диспансеризації, стану підготовки лікувально-профілактичних закладів області до роботи в осінньо-зимовий період, а також виконання в області у 2014 році Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини”, організація надання медичної допомоги дітям з ДЦП та іншими порушеннями.
На початку заходу Леонід Бицюра вручив нагороду головному лікарю Тернопільського обласного наркодиспансеру Василю Галанову – за особистий внесок у забезпечення розвитку охорони здоров’я, за багаторічну сумлінну працю, за високий професіоналізм.
Звертаючись до присутніх, заступник голови ОДА наголосив на необхідності переглянути бюджети своїх установ, бути готовими до роботи в умовах жорсткої економії, в умовах браку коштів, браку ресурсів, вжити заходів щодо економії газу, переходу на альтернативні види палива.
Особливу увагу присутні акцентували на питанні щодо виконання у області у 2014 році заходів Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016р. та організації надання медичної допомоги дітям з ДЦП, порушенням слуху, зору, первинними (вродженими) імунодефіцитами, хронічними вірусними гепатитами, ВВР опорно-рухового апарату.
З доповіддю про це виступила головний спеціаліст-педіатр ДОЗ ОДА Майя Голяк. Майя Володимирівна повідомила, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 163-р “Про затвердження плану заходів з виконання Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН пр. права дитини” на період до 2016 року” та з метою поліпшення стану забезпечення захисту прав дітей і законних інтересів дітей, реалізації їх прав на охорону здоров’я затверджено план заходів в області.
Міністерством охорони здоров’я України проводиться централізована закупівля медикаментозних засобів для дітей, хворих на ДЦП, первинні (вроджені) імунодефіцити, хронічні вірусні гепатити В і С, муковісцидоз, гемофілію, онкологічні та онкогематологічні захворювання.
З метою належного виконання вимог чинного законодавства щодо забезпечення лікувально – профілактичних закладів України обладнанням за кошти Державного бюджету за цільовими програмами на виконання наказу МОЗ України від 02.12.2010 №1057 “Про забезпечення виконання програм , які передбачають централізовану закупівлю лікарських засобів, виробів медичного призначення та обладнання у 2011 році” Центром реабілітації для дітей інвалідів з органічним ураженням ЦНС та вродженою патологією на базі КУТОР “ТОДКЛ” отримано рефлекторно-навантажувальні пристрої “Гравістат” у кількості 85 шт. Всього отримано 170 костюмів, які розподілені між центрами реабілітації області. Впродовж 2013 та 6 міс. 2014 років пройшли реабілітацію на базі центру реабілітації з використанням пристроїв “Гравістат” 182 дітей. В результаті проведеної реабілітації в пристрої Гравістат : 8 дітей- почали з ходити з підтримкою, 5 діт.-почали сидіти, 7 діт. –вставати, 4діт.- повзати, 8діт.- появилася опора на ноги, у решти дітей покращилося положення стоп, випрямилася спина, покращилася хода.
За 6 місяців 2014 року у Центрі реабілітації КУТОР “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” пройшли реабілітацію всього 558 дітей, з них 216 діти-інваліди, ДЦП – 90, гідроцефалія – 10, мікроцефалія – 12, спинно-мозкова кила – 8, залишкові явища нейроінфекції – 6, прогресуючі дегенеративні захв.- 1, наслідки ЧМТ – 5, розлади психіки – 6, паретичні синдроми –24.
На базі неврологічного відділення КУТОР “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” проводиться державна програма лікування дітей з ДЦП препаратими ботулотоксину. В 2013 році отримано 15 флаконів Діспорту та 10 флаконів Ботоксу. Використано 10 фл Діспорту (проліковано 15 дітей) та 8 флаконів Ботоксу (8 дітей).
Протягом року направлено на лікування в Міжнародну клініку відновного лікування (м.Трускавець) 12 дітей з ДЦП (в 2013р – 15 дітей, в 2012році – 23 дитини, в 2011році – 15 дітей).
Лікування дітей на амбулаторному та стаціонарному рівні проводиться згідно наказів Міністерства охорони здоров’я України в межах кошторисних призначень передбачених видатками місцевих бюджетів на утримання установ. На амбулаторно-поліклінічному етапі лікування дітей-інвалідів проводиться за безкоштовними рецептами. Станом на 01.07.2014 року на цю мету фактично спрямовано 117,9 тис. гривень.
Впродовж І півріччя 2014 року областю за державними програмами у сфері охорони здоров’я дітей централізовано отримано медикаментів та виробів медичного призначення на суму 2476,3 тис. гривень, у 2013 році на суму 6709,2 тис. гривень.
При надходженні в область централізованих поставок наказом департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації проводиться їх розподіл по медичних закладах Тернопільської області.
Тернопільська ОДА + Фото