За півроку у Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні пройшли реабілітацію 558 дітей

За півроку у Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні пройшли реабілітацію 558 дітей
30 Вересня 2014
Друкувати цю новину

Засідання колегії департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації відбулося 26 вересня на базі КЗ ТОР «Університетська лікарня».

Участь у роботі колегії взяли заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра, директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Курило, начальники відділів охорони здоров’я райдержадміністрацій, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів області.

У ході колегії було розглянуто питання імунопрофілактики, онкопрофоглядів та диспансеризації, стану підготовки лікувально-профілактичних закладів області до роботи в осінньо-зимовий період, а також виконання в області у 2014 році Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини”, організація надання медичної допомоги дітям з ДЦП та іншими порушеннями.

На початку заходу Леонід Бицюра вручив нагороду головному лікарю Тернопільського обласного наркодиспансеру Василю Галанову – за особистий внесок у забезпечення розвитку охорони здоров’я, за багаторічну сумлінну працю, за високий професіоналізм.

Звертаючись до присутніх, заступник голови ОДА наголосив на необхідності переглянути бюджети своїх установ, бути готовими до роботи в умовах жорсткої економії, в умовах браку коштів, браку ресурсів, вжити заходів щодо економії газу, переходу на альтернативні види палива.

Особливу увагу присутні акцентували на питанні щодо виконання у області у 2014 році заходів Загальнодержавної програми „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016р. та організації надання медичної допомоги дітям з ДЦП, порушенням слуху, зору, первинними (вродженими) імунодефіцитами, хронічними вірусними гепатитами, ВВР опорно-рухового апарату.

З доповіддю про це виступила головний спеціаліст-педіатр ДОЗ ОДА Майя Голяк. Майя Володимирівна повідомила, що на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року № 163-р “Про затвердження плану заходів з виконання Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН пр. права дитини” на період до 2016 року” та з метою поліпшення стану забезпечення захисту прав дітей і законних інтересів дітей, реалізації їх прав на охорону здоров’я затверджено план заходів в області.

Міністерством охорони здоров’я України проводиться централізована закупівля медикаментозних засобів для дітей, хворих на ДЦП, первинні (вроджені) імунодефіцити, хронічні вірусні гепатити В і С, муковісцидоз, гемофілію, онкологічні та онкогематологічні захворювання.

З метою належного виконання вимог чинного законодавства щодо забезпечення лікувально – профілактичних закладів України обладнанням за кошти Державного бюджету за цільовими програмами на виконання наказу МОЗ України від 02.12.2010 №1057 “Про забезпечення виконання програм , які передбачають централізовану закупівлю лікарських засобів, виробів медичного призначення та обладнання у 2011 році” Центром реабілітації для дітей інвалідів з органічним ураженням ЦНС та вродженою патологією на базі КУТОР “ТОДКЛ” отримано рефлекторно-навантажувальні пристрої “Гравістат” у кількості 85 шт. Всього отримано 170 костюмів, які розподілені між центрами реабілітації області. Впродовж 2013 та 6 міс. 2014 років пройшли реабілітацію на базі центру реабілітації з використанням пристроїв “Гравістат” 182 дітей. В результаті проведеної реабілітації в пристрої Гравістат : 8 дітей- почали з ходити з підтримкою, 5 діт.-почали сидіти, 7 діт. –вставати, 4діт.- повзати, 8діт.- появилася опора на ноги, у решти дітей покращилося положення стоп, випрямилася спина, покращилася хода.

За 6 місяців 2014 року у Центрі реабілітації КУТОР “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” пройшли реабілітацію всього 558 дітей, з них 216 діти-інваліди, ДЦП – 90, гідроцефалія – 10, мікроцефалія – 12, спинно-мозкова кила – 8, залишкові явища нейроінфекції – 6, прогресуючі дегенеративні захв.- 1, наслідки ЧМТ – 5, розлади психіки – 6, паретичні синдроми –24.

На базі неврологічного відділення КУТОР “Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня” проводиться державна програма лікування дітей з ДЦП препаратими ботулотоксину. В 2013 році отримано 15 флаконів Діспорту та 10 флаконів Ботоксу. Використано 10 фл Діспорту (проліковано 15 дітей) та 8 флаконів Ботоксу (8 дітей).

Протягом року направлено на лікування в Міжнародну клініку відновного лікування (м.Трускавець) 12 дітей з ДЦП (в 2013р – 15 дітей, в 2012році – 23 дитини, в 2011році – 15 дітей).

Лікування дітей на амбулаторному та стаціонарному рівні проводиться згідно наказів Міністерства охорони здоров’я України в межах кошторисних призначень передбачених видатками місцевих бюджетів на утримання установ. На амбулаторно-поліклінічному етапі лікування дітей-інвалідів проводиться за безкоштовними рецептами. Станом на 01.07.2014 року на цю мету фактично спрямовано 117,9 тис. гривень.

Впродовж І півріччя 2014 року областю за державними програмами у сфері охорони здоров’я дітей централізовано отримано медикаментів та виробів медичного призначення на суму 2476,3 тис. гривень, у 2013 році на суму 6709,2 тис. гривень.

При надходженні в область централізованих поставок наказом департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації проводиться їх розподіл по медичних закладах Тернопільської області.

Тернопільська ОДА + Фото

  Категорія: