Європейські вибори: кандидати з інвалідністю повинні мати рівні шанси

Європейські вибори: кандидати з інвалідністю повинні мати рівні шанси
4 Грудня 2023
Друкувати цю новину

До Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відбувся 3-го грудня, Європейський форум інвалідності закликав політичні партії обирати та підтримувати кандидатів з інвалідністю, які зацікавлені в участі у виборах до Європарламенту. На думку Європейського форуму інвалідності – це важливо, адже тоді різноманітність населення Європи буде представлена у парламенті.

Також, Єврофорум закликає національні уряди ЄС забезпечити людям з інвалідністю належну підтримку кандидатів для проведення передвиборчої кампанії та можливість бути обраними на рівні з іншими кандидатами. Звіт Єврофоруму про права людини за 2022 рік щодо політичної участі людей з інвалідністю підтверджує, що ситуація жахлива. Люди з інвалідністю залишаються вкрай недостатньо представленими на виборних посадових особах, незважаючи на те, що вони становлять 15% населення. Наприклад, менше 5% нинішніх членів Європейського парламенту вважають себе людьми інвалідністю.

Тому Єврофорум закликає політичні партії:

Активно підходити до людей з інвалідністю та включати їх як кандидатів.

Надати додаткову підтримку та реалізувати заходи для збільшення участі жінок з інвалідністю в якості кандидатів.

Переконайтеся, що кандидати з інвалідністю можуть вести кампанію нарівні з іншими, надаючи додаткову підтримку для подолання бар’єрів доступності або покриття витрат, пов’язаних з інвалідністю.

Переконайтеся, що процеси, інформація, зустрічі, заходи та приміщення доступні для людей з інвалідністю.

Також, Єврофорум закликає Європейський Союз та його держави-члени:

  • Запровадити схеми та ресурси для підтримки кандидатів з інвалідністю.
  • Прийняти новий Виборчий акт ЄС і національні закони, які дозволять людям з інвалідністю голосувати та балотуватися на виборах, незалежно від статусу дієздатності.
  • Гарантувати однаковий рівень прав для мобільних громадян ЄС з інвалідністю.
  • Гарантувати доступність виборів, у тому числі дій, актуальних для кандидатів з інвалідністю.
  • Встановити зобов’язання щодо доступності для європейських і національних політичних партій.
  • Надавати додаткову підтримку та впроваджувати заходи для розширення участі жінок з інвалідністю в політичному процесі.
  • Встановіти правила для боротьби з переслідуванням кандидатів, включаючи кіберпереслідування та насильство. Ці правила повинні забезпечувати захист жінок з інвалідністю та людей з інвалідністю з іншими пересічними ідентичністями.
  Категорія: