Випускники першої в Україні Школи універсального дизайну навчатимуть студентів, як створювати світ зручним для всіх

Випускники першої в Україні Школи універсального дизайну навчатимуть студентів, як створювати світ зручним для всіх
30 Серпня 2018
Друкувати цю новину

Київ, 29 вересня 2018 року – 45 викладачів, представників 32 закладів вищої освіти з 9 областей України, стали учасниками першої в Україні Школи універсального дизайну (УД), 2-денного інтенсивного тренінгу в Києві. Навчання для першого набору учасників завершилась сьогодні, для наступного відбудеться 30-31 серпня. Під керівництвом експертів вони вивчають, що таке принципи універсального дизайну і як їх застосовувати у плануванні середовища, проєктуванні обладнання, доступної транспортної інфраструктури, веб-простору та послуг. За результатами навчання викладачі розроблять навчальні програми з універсального дизайну та вперше викладатимуть їх у своїх ЗВО. Автори/ки шести найкращих програм будуть нагороджені грантами на їх подальшу розробку в листопаді 2018 року. Школа УД реалізується в рамках спільної програми ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні» в партнерстві з Києво-Могилянською академією та ГО “Агенти змін”.

Універсальний дизайн – це дизайн предметів, середовища, програм та послуг, покликаний зробити їх максимально зручними для використання всіма незалежно від віку, розмірів тіла, стану здоров’я чи інших життєвих факторів. Його принципи поширюються на інформацію, яку ми отримуємо щодня, транспорт, за допомогою якого ми пересуваємося, парки, в яких ми відпочиваємо, будівлі, в яких живимо і працюємо, послуги, якими користуємось. Більше про універсальний дизайн – ud.org.ua.

Олена Іванова, організаторка Школи, координаторка проєктів ПРООН з питань реформ в соціальному секторі, пояснює:

“Аби жити в зручному світі, нам потрібні ті, хто зможе його проєктувати з урахуванням потреб різних людей. Нам потрібні експерти з універсального дизайну. Зараз в Україні знайти такого фахівця – це виклик. Навчання принципам універсального дизайну практично відсутнє. Саме тому ми створили Школу універсального дизайну. Вона покликана шляхом навчання викладачів передати знання про універсальний дизайн майбутнім фахівцям. Адже саме від них залежить, чи зможемо ми збудувати суспільство рівних можливостей, в якому зручно людині з інвалідністю працювати серед колег в офісі, батькам з маленькими дітьми  мандрувати, а літнім людям достатньо часу зеленого світла для переходу дороги.”

Якщо кожен викладач, учасник Школи, проведе хоча б один курс з універсального дизайну навіть для 30 студентів, матимемо майже 1400 молодих фахівців на рік, готових втілювати принципи універсального дизайну і робити Україну зручною для всіх.

Школа УД реалізується за підтримки Партнерства ООН з питань реалізації прав людей з інвалідністю, а також за підтримки Програми відновлення та розбудови миру ПРООН за кошти урядів Швеції та Швейцарської Конфедерації.

  Категорія: