Наразі у Центрі навчаються 230 учнів, які мають вади слуху та мови. Більшість вихованців знаходяться у закладі цілодобово. Тому надзвичайно важливо створити максимально комфортні умови для їх навчання та відпочинку. На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Крупський під час виїзної наради з питань підготовки до опалювального сезону.
«Сьогодні навчально-реабілітаційний центр є одним з майже двох тисяч навчальних закладів області, який завершує підготовку до опалювального сезону. Наразі підписано вже 80% актів готовності. Цього року основною задачею є утеплення навчальних приміщень. У першу чергу це заміна вікон. У навчальних закладах їх замінено вже близько 3 тис. Проводяться також ремонти покрівель та утеплення фасадів», – повідомив Анатолій Крупський.
Наразі у Дніпропетровському багатопрофільному навчально-реабілітаційному ресурсно-методичному центрі для дітей з особливими потребами працюють чотири відділення. Це корекційно-слухове, реабілітаційне, а також відділення для дітей з порушенням мовлення та секція для дошкільнят. Навчатися жити повноцінним життям учням допомагають понад 70 педагогів Центру. З них 39 вчителів мають вищу дефектологічну освіту.
Набиратися сил і здоров’я діти можуть під час занять з лікувальної фізкультури та масажних процедур. Для ігор і відпочинку вихованці мають спортивний майданчик та власний рокарій. Найближчім часом у футбольного поля з’явиться нове, м’яке покриття. Крім того, у цьому навчальному році на території центру вже розпочато будівництво басейну.
Очікується також, що вже до кінця 2014 року на базі Дніпропетровського багатопрофільного навчально-реабілітаційного ресурсно-методичного центру буде відкрито спеціальний Центр розвитку дитини. Тут зможуть отримувати необхідні навички школярі та дошкільнята, які вчаться інклюзивно у дитсадках і школах області. Можливості додатково відвідувати корекційні заняття уже чекають близько двадцяти маленьких мешканців Дніпропетровщини.
Довідка:
Навчальний процес для дітей з вадами слуху та мовлення здійснюється за допомогою спеціальної звукопідсилючої апаратури. У центрі працюють системи з індивідуальними апаратами «Bernafon», FM-системи колективного користування або індивідуальних занять з програмами «Видима мова» та «Живий звук».
Дніпропетровська ОДА