Вибори, правоздатність і забезпечення виконання законодавства ЄС: відбулась Генеральна Асамблея Європейського Форуму інвалідності

Вибори, правоздатність і забезпечення виконання законодавства ЄС: відбулась Генеральна Асамблея Європейського Форуму інвалідності
16 Травня 2024
Друкувати цю новину

Близько 100 учасників зібралися в Любляні, Словенія, 11 і 12 травня 2024 року на щорічну загальну асамблею Європейського Форуму інвалідності (EDF). Генеральній асамблеї передувала конференція «Технології у зайнятості. Крок до інклюзії».

На Генеральній Асамблеї було обрано двох нових членів правління: Вікторію Бібер (Австрійська рада з питань інвалідності) і Стефані Вулі (ENUSP). Генеральна асамблея також прийняла зміни до статуту , вводячи обмеження термінів для осіб, які обіймають посаду президента, і представників, які працюють у виконавчому комітеті.

Під час засідання також:

  1. Були оновлені та узгоджені основні висновки  8-го звіту про права людини щодо правоздатності .
  2. Відбулось обговорення питання забезпечення виконання законодавства ЄС і запущено Інструментарій із забезпечення виконання законодавства ЄС .
  3. Прийнято резолюцію про права людей з інвалідністю, мир і вирішення конфліктів .
  4. Прийнято Варшавську  декларацію про відновлення та відбудову України з урахуванням осіб з інвалідністю.
  5. Затверджено  фінансову звітність та звіт за 2023 рік, бюджет та план діяльності на 2025 рік.
  6. Відзначено політичну угоду щодо Європейської картки людини з інвалідністю та Європейської паркувальної картки .
  7. Обговорено стратегію на наступні чотири роки. Консультанти, які підтримували цей процес, представили наступні нові цілі: залучення членів та розбудова потенціалу; різноманітність та інклюзивність; комунікація та розповсюдження; організаційний розвиток; стратегічні альянси.
  8. Підготувлено участь EDF в огляді ЄС Комітетом ООН з прав людей з інвалідністю, підкреслюючи важливість забезпечення виконання рекомендацій.
  9. Домовилися щодо найважливіших наступних кроків у кампанії на шляху до виборів до Європейського парламенту, включаючи необхідність залучення кандидатів до відновлення Міжгрупи з питань інвалідності Європейського парламенту .
  10. Оголошено дату наступного Регіонального саміту високого рівня з питань міжнародної співпраці та гуманітарної діяльності , зосередженого на більшій Європі та Центральній Азії

Делегати обговорили розвиток політичної участі, слухаючи про останні події в Словенії, Люксембурзі та Греції.

Делегати також отримали інформацію про адвокаційну роботу та досягнення. Основні моменти включали досягнення Жіночого комітету  та  Молодіжного комітету , підготовку Європейського та Глобального самітів з питань інвалідності , прогрес у Європейській стратегії прав людей з інвалідністю та політичну участь людей з інвалідністю, Директиву про рівне ставлення, положення про транскордонний захист дорослих , угода щодо Директиви про боротьбу з гендерним насильством і робота над кількома файлами, пов’язаними з доступністю та цифровим світом.