Впливовий АССпект: Про недоступність доступної освіти

Впливовий АССпект: Про недоступність доступної освіти
20 Вересня 2017
Друкувати цю новину

Завести до класу школяра не змогла мама з інвалідністю. Що трапилося та чи готові освітні заклади приймати маломобільні групи населення, дізнавалися журналісти «Впливового АССпекту».

Впливовий АССпект: Про недоступність доступної освіти

Олена Бабешко, мешканка Вижниці, поділилася своїми враженнями про доступність буковинських шкіл:

– Першого вересня ми всією родиною прийшли на свято до Вижницької школи. Але святковий настрій від цього чудового дня був потьмарений недоступністю приміщення школи для мого візка. Пандус на сходах до школи є, але зроблений він лише для замилювання очей. Бо насправді зовсім непристосований для проїзду візків, бо складається з вузьких рейок, відстань між якими більша, ніж відстань між колесами мого візка. А візки ж бувають різні! – каже жінка. – Окрім того, самі рейки вузькі, а збоку – високі, вони чіпляють підніжку до мого візка. Кут нахилу теж бажає кращого… Всі батьки першачків пішли після урочистої лінійки на збори в клас разом із своїми дітьми. Я теж дуже хотіла туди потрапити, тим паче – клас знаходиться на першому поверсі. Але довелося лишитися біля сходів, бо ледь не впала з того пандуса. А там усього лише три сходинки… Три сходинки між мною та освітою мого сина!

Як повідомила Алла Кобевко, начальник відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту управління освіти і науки Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, усі школи області оснащені пандусами та кнопками виклику. Тож доступ на перший поверх вільний для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

– Наразі ще триває формування інклюзивної мережі області. У 85 школах діє програма інклюзивного навчання. За нею навчатимуться 215 учнів, – розповіла Алла Кобевко. – Задля доступності усі навчальні заклади обладнані пандусами. Їхня якість – це вже питання до адміністрації школи. Але максимально докладаємо зусиль, аби маломобільні верстви населення мали доступ до навчання. Окрім того, на Буковині діє комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при обласній державній адміністрації.

– Метою роботи комітету є вирішення проблем доступності, а не лише обговорення проблеми, – зазначає Михайло Павлюк, перший заступник голови облдержадміністрації. – Усі засідання є відкритими для громадськості. Тому проблемні питання сподіваємося вирішувати.

ACC

  Категорія: