Професію опанували уже вісім охочих
Здобути якісну освіту нині прагне чимало молодих людей, серед них і потенційні студенти з обмеженими фізичними можливостями. З десяток спеціальностей в Україні можуть здобути незрячі. У цьому переліку віднедавна й професія оператора персонального комп’ютера.
Як йшлося у ефірі Волинського телебачення, у Волинському центрі реабілітації осіб з інвалідністю нині навчається 15 людей, які потребують особливого підходу. Тут здобувають і середню, і професійну освіту. Як розповів голова обласної організації сліпих Юрій Симончук, цим людям найважче перебороти себе і психологічно налаштуватися, аби отримати хорошу спеціальність. Незрячі не уникають роботи, а, навпаки, повіривши у власні сили, прагнуть її знайти.
У приклад Ю. Симончук ставить Швецію. За його словами, там незрячі освоїли 88 професій, а в Україні – до десятка. Зокрема, у нашій країні є хороші незрячі вчителі, юристи, масажисти. Одна із цікавих професій для незрячої людини – звукорежисер.
В обласному центрі реабілітації осіб з інвалідністю зору кажуть, що уже вісім людей пройшли курси за професією оператора ПК. Більшість працедавців вимагають знання комп’ютера. Щоб виконати цю умову, незрячим достатньо встановити спеціальне програмне забезпечення і навчена людина може легко працювати з різними завданнями.
Серед слухачів курсів – люди із різних куточків Волині. Оскільки такі курси – перші в Україні, здобувати освіту тут хочуть і слабозорі із сусідніх областей.
ІА “Наголос”