Внутрішньо переміщені особи і вразливі категорії населення у Львові мають змогу отримати грант для започаткування власної справи

Внутрішньо переміщені особи і вразливі категорії населення у Львові мають змогу отримати грант для започаткування власної справи
27 Лютого 2017
Друкувати цю новину

ГО Центр «Жіночі перспективи» спільно з Міжнародною організацією з міграції та управлінням економіки Львівської міської ради, за фінансової підтримки Європейського Союзу, запрошують внутрішньо переміщених осіб та місцевих мешканців, які належать до вразливих категорій населення, до участі у грантовому проєкті. Він реалізовуватиметься впродовж року. У Львові планують сформувати 5 груп. Ще 2 групи – у Дрогобичі.

Внутрішньо переміщені особи і вразливі категорії населення у Львові мають змогу отримати грант для започаткування власної справи

Проєкт «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» дає можливість отримати підтримку на самозайнятість (до 650 євро), мікропідприємництво (до 2150 євро) та професійне навчання (до 400 євро).

До участі у проєкті запрошуються внутрішньо переміщені особи з Донецької, Луганської областей та Криму, місцеві мешканці, учасники бойових дій, особи, які належать до вразливих категорій населення (одинокі матері, люди з інвалідністю), віком 18 – 60 років, та проживають у Львівській області. Участь є безкоштовною, проте видатки на проїзд учасників та їх проживання не відшкодовуються.

За словами в.о. начальника управління економіки ЛМР Вікторії Довжик, проєкт має на меті започаткування  бізнесу для людей, які хочуть розвивати власну справу. «Дуже добре, що цю ініціативу Центр «Жіночі перспективи» за підтримки Міжнародної організації з міграції будуть реалізовувати. Мета проєкту – створення нових бізнесів. Люди, які хотіли б розпочати власну справу, отримати фахову допомогу та гранти на започаткування бізнесу, мають на це змогу завдяки проєкту», – зазначила Вікторія Довжик.

Проєкт розрахований на декілька етапів. Під час 1-го етапу на учасників очікує дводенний тренінг, під час якого говоритимуть про самозайнятість, мікропідприємництво та професійне орієнтування. Тут серед основних вимог  до учасника – наявність свого проєкту або бажання започаткувати власний бізнес. Перевагою є наявний бізнес-план (план самозайнятості) або чітка ідея щодо започаткування, досвід у відповідній сфері, а також прагнення до офіційної реєстрації бізнесу. Група формується з 25 – 30 учасників (з них 75%– ВПО, 25% – місцеві мешканці).

Під час 2-го етапу триватимуть індивідуальні консультації. Для кожного учасника проєкту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану або заявки на курси перекваліфікації. Захищатимуть бізнес-плани учасники під час 3-го етапу, коротко презентуючи свій бізнес-плану чи заявку на перекваліфікацію перед комісією МОМ. Відтак, буде ухвалене рішення про виділення гранту.

Надання грантів передбачене на 4-му етапі проєкту. Вони передбачені на закупівлю профтехніки та інструментів або на професійні курси (за вибором заявника). Розміри грантів такі: «Самозайнятість» – до 650 євро, «Мікропідприємництво» – до 2150 євро, «Професійне орієнтування» – до 400 євро. Під час останнього етапу для учасників передбачений поглиблений дводенний тренінг.

«Проєкт буде реалізовуватися близько року, і він має декілька етапів. Перший етап – дводенне навчання для людей, які хочуть започаткувати власну справу або створити самозайнятість. Після проходження навчання учасники мають змогу написати короткий бізнес-план чи історію своєї самозайнятості для того, щоб отримати одноразовий грант на започаткування бізнесу. На ці кошти Міжнародна організація з міграції закупить обладнання і його передадуть учасникам», – розповідає менеджер проєкту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» Ірина Трохим.

За її словами, після завершення проєкту учасникам і надалі допомагатимуть у розвитку власної справи, надаватимуть різноманітні консультації та навчання, щоб люди, для яких було закуплено обладнання, почали власну справу отримували дохід.

Загалом у Львові планують сформувати 5 груп по 25-30 осіб. Ще 2 групи – у Дрогобичі.

Записатися для участі у програмі можна в офісі ГО Центр «Жіночі перспективи» за адресою: м. Львів, пр. Червоної Калини, 36, офіс. 315. Додаткова інформація за тел: 295 50 60;  067 674 07 70.

Львівська міська рада

  Категорія: