Вийшла друком дитяча збірка для незрячих «Королівна-крихітка та Киць-Киць»

Вийшла друком дитяча збірка для незрячих «Королівна-крихітка та Киць-Киць»
20 Листопада 2015
Друкувати цю новину

Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами, який впродовж кількох років діє в Національному університеті «Львівська політехніка», завершив роботу над публікацією казки Грицька Григоренка «Королівна-крихітка та Киць-Киць». Книгу, котру люб’язно надало видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га», надрукували рельєфно-крапковим шрифтом для українських незрячих дітей.

Як розповідає керівник Ресурсного центру “Львівської політехніки”, кандидат історичних наук  Оксана Потимко, редагували і друкували казку  на спеціальних принтерах, а  займались цим інженер Марта Сидоряк, фахівці Катерина Івашутіна та Олена Лукаш, зокрема, вичитування тексту зробив Михайло Петрів.

«Королівна-крихітка та Киць-Киць» – перша надрукована у “Львівській політехніці” дитяча збірка, яку зможуть отримати незрячі малюки в різних куточках України. А спеціальним рельєфно-крапковим друком  Центр займається вже кілька років поспіль. Починаючи з 2012-го, світ побачили такі книги, як  «Інструкції до 103 лікарських засобів», «Абетка в рельєфних малюнках для незрячих», «Доступний банкомат», «Інклюзивна освіта незрячих дітей», «До 50-річчя Народного ансамблю «Струмочок» та інші.

У планах – видання шрифтом Брайля серії літератури для незрячих читачів і виготовлення аудійованих і електронних підручників та посібників для школярів і студентів.

Ресурсний центр займається також розвитком прикладної науки у сфері інклюзивної освіти осіб з глибокими порушеннями органів зору. Йдеться, зокрема, про організацію навчання сліпих школярів у багатьох регіонах України, облаштовування їхніх робочих місць спеціальною технікою, а також поширення набутого досвіду серед викладачів та студентів навчальних закладів. Завдяки цьому в масових школах Львівської, Дніпропетровської, Черкаської, Миколаївської, Кіровоградської та інших областей навчаються чимало незрячих дітей.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

ПедПреса

  Категорія: