Війна і люди. Доля і випадок. Чергова історія війни

Війна і люди. Доля і випадок. Чергова історія війни
13 Липня 2023
Друкувати цю новину

Коли почалася війна, то рідне село Варвари Григорівни на Херсонщині обстрілювали ледь не кожен день, що перетворило життя 88 річної жінки на справжній кошмар.

«В один із таких днів мій песик мене врятував, – згадує Варвара Григорівна, – Коли він почув звуки літака, то почав скавчати, а мені на той момент потрібно було щось взяти під столом. Пес раптово штовхнув мене у спину і я опинилася під столом. В той момент поруч з моїм будинком влучив ворожий снаряд, уламки якого пошкодили і сам будинок і вікна. В той день Пес врятував мені життя, а вже на другий день уламок пробив дах нашого будинку».

Онучки встигли виїхати до Польщі, а чоловік давно помер. Залишатися в селі, яке постійно обстрілюють, було дуже небезпечно та важко. «Що я можу зробити у такому стані не маючи ніг?» – згадує жінка.

Врятували жінку волонтери. Завдяки ним Варвара Григорівна опинилася у Дніпрі, в Центрі тимчасового перебування, де їй надали необхідну допомогу. Центр створений Громадською організацією людей з інвалідністю «Океан добра» (організація  ̶  член НАІУ), надає тимчасовий прихисток людям з інвалідністю, особам літнього віку та їхнім родинам.

Представниця проєкту «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я» в Дніпропетровській області  Ольга Волкова робить усе можливе, аби такі люди, як Варвара Григорівна почували себе у повній безпеці.

 «Мені тут подобається, я звикла до хороших людей. Нас тут годують настільки добре, що я боюся потовстішати. Тут я почуваю себе у безпеці» – згадує жінка.

Зараз команда проєкту здійснює усе можливе аби знайти для Варвари Григорівни постійне місце проживання. Проблеми з переповненням тимчасового житла є достатньо актуальною на сьогодні, адже більша частина прихистків вже заселена.

Не дивлячись на усі жахи, котрі принесла нам війна, навіть у найтемнішу ніч можуть бути промені світла, тому працюємо разом й надалі задля нашої Перемоги!

*********

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є від-повідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.