“Відмінності не мають призводити до виключення”. ВР закликали забезпечити права людей з інвалідністю

“Відмінності не мають призводити до виключення”. ВР закликали забезпечити права людей з інвалідністю
10 Грудня 2021
Друкувати цю новину

 

“Відмінності не мають призводити до виключення”. ВР закликали забезпечити права людей з інвалідністю. активіст, соціалізація, суспільство, інвалідність, інклюзіяТелеканал “Рада”

3 грудня, у Міжнародний день людей з інвалідністю, активісти закликали Верховну раду зайнятися проблемою інклюзивності, повідомляє Суспільне.

Під час засідання Верховної ради 3 грудня перед народними депутатами виступили активісти, які займаються боротьбою за створення рівних можливостей для людей з інвалідністю.

Зокрема, під час засідання виступив Яніс МакДевід, мотиваційний спікер з Німеччини та амбасадор ЮНІСЕФ з питань інклюзії. Він підкреслив необхідність створення можливостей для соціалізації людей з інвалідністю та створення для них рівних можливостей для життя.

“Я хочу жити в суспільстві, де характеристики (відмінності – ред.) людини не призводять до її виключення”, – зазначив він.

Яніс МакДевід народився без кінцівок та зростав у прийомній родині. Активіст розповів, що з дитинства не відчував своєї відмінності від інших дітей: мав подібні мрії та вірив у власні можливості.

“Діти не бачать цієї різниці, не бачать інвалідності. Це те, що я зрозумів пізніше. Дорослі навчають дітей цим відмінностям завдяки освіті, завдяки поведінці”, – пояснив він.

Яніс МакДевід зазначив, що інклюзія є не соціальним зобов’язанням, яке обтяжує суспільство, а правом на участь людей з інвалідністю у житті суспільства та їхнім правом докладати власні зусилля для розвитку цього суспільства.

Ліна Дешвар, українська активістка за права людей з інвалідністю, закликала народних депутатів створити альтернативу інтернатній системі. Активістка переконана, що дітям з інвалідністю та їхнім батькам необхідно створити можливості для розвитку та соціалізації поза застарілою системою інтернатів, де права людей з інвалідністю часто порушуються.

“Нам потрібно в державі створити послуги – альтернативу для інституційного догляду. Повірте мені, кожна мама, кожен тато захоче відвезти дитину або в спеціальну школу, але без інтернату, або в загальноосвітню школу, без інтернату. І ви побачите наскільки зміниться ставлення батьків до соціальних послуг”, – наголосила вона.

За словами Дешвар, нині питаннями соціалізації осіб з інвалідністю займаються громадські активісти та організації, але необхідно, щоб цими питаннями опікувалася держава.

 

Ярослав Прищепа

  Категорія: