На те, щоб створити повноцінний реабілітаційний центр, який фінансується громадою, Лозовій знадобилося 10 років.
Про це директорка Лозівського комунального реабілітаційного центру “Жемчужинки” Ольга Ашиткова розповіла в ефірі програми “Тема дня”.
“Це був довгий шлях. Ще у 2008 році ми об’єдналися в групу однодумців, яким не байдужі важкохворі діти. Ми бачили, як така робота необхідна батькам цих дітей, як вони потребують уваги. Лише у 2013 ми зареєстрували окрему організацію Лозівський центр дітей з інваліднністю “Жемчужинки”. Тоді ми все це робили на ентузіазмі, безкоштовно, без зарплат”, — говорить директорка центру.
За її словами, весь час міська влада відстежувала діяльність ініціативної групи. Першим кроком взаємодії місцевих посадовців та на той час вже громадської організації стало виділення приміщення колишнього інтернату для потреб центру.
“Приміщення було у дуже занедбаному стані. На той момент нас було 25 сімей. Нам було страшно, і ми не знали з чого починати. Стукали в усі двері. Найбільшим кроком було написання першого проєкту”, — згадує Ольга Ашиткова.
Це був обласний конкурс на створення сенсорної кімнати. Кошторис проєкту склав 45 тис. грн. “Однак почалася війна. Ціни поповзли вгору, і ми не змогли придбати все, що планували. Ремонт приміщення робили вже силами батьків. Проте це стало великим початком”, — вважає директорка центру.
Потім виграли гранти на інші потреби: від встановлення металопластикових вікон до закупівлі реабілітаційного обладнання.
У січні 2017 року громадська організація стала офіційним відділенням територіального центру з денного догляду за тяжкохворими дітьми. “Такий статус дуже обмежував нас юридично, — згадує Ашиткова. — Ми достукалися до місцевої влади, й у грудні 2018 року депутати райради створили окрему комунальну установу”.
Фінансування з місцевого бюджету зараз складає близько мільйона гривень на рік. Тепер працівникам центру платять зарплату.
Ольга Ашиткова планує розширювати спектр послуг центру та залучати кошти державного бюджету за спеціальними програмами. Мріє залучити до роботи масажиста та створити нове соціально-побутове відділення для важкохворих дітей старших 18 років. Каже, що влада йде на зустріч: прийнято рішення про додаткові 4 ставки в штаті, а Лозівський міський голова пообіцяв виділити приміщення для нового відділення.
Що відомо
Джерело