В Житомирі інваліди бояться, що з їхнього приміщення на Домбровського зроблять супермаркет

В Житомирі інваліди бояться, що з їхнього приміщення на Домбровського зроблять супермаркет
23 Квітня 2015
Друкувати цю новину

29250Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету і комунальної власності, а також заступник голови Житомирської обласної ради Руслан Годований 20 квітня скликали прес-конференцію, аби розповісти про ситуацію навколо приміщення, що розташоване за адресою Домбровського, 38.

Кажуть, що зараз воно у занедбаному стані, ліфти не працюють, у вікнах розбиті шибки.

Питання використання цього об’єкта спільної власності територіальних громад області піднімали на засіданні комісії 9 квітня. Разом з тим, ще у липні 2005 року було прийняте рішення про передачу цього приміщення на баланс комунального підприємства по експлуатації адмінбудівель Житомирської обласної ради, але рішення не виконали в повному обсязі.

Донині частина будівлі продовжує залишатися на балансі Житомирського обласного Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, керівник якого отримує прибутки від надання в оренду різним організаціям вільних приміщень.

Хто, кому, скільки і за що платить – наразі невідомо, але Годований пояснює, що голові Фонду направили лист з вимогою надати таку інформацію.

Ситуація ускладнюється й тим, що у відповідному приміщенні розташовані також офіси організацій, які займаються захистом прав людей з особливими потребами та ветеранів.

Виселяти їх ніхто не збирається і проєктом рішення, яке винесуть на  чергову  сесію облради, навіть пропонується 30 % від оренди офісів, що сплачуватимуть різні підприємства, які виявлять працювати в будівлі, передавати на потреби громадських організацій із захисту осіб з інвалідністю.

За словами Дмитра Кропачова, поки чіткого звіту голови Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю Прушківського, яким чином він витрачав ці гроші, нема.

Є інформація, що на громадські організації відповідного спрямування в минулому році він передав 150 тисяч.

За приблизними підрахунками голови  бюджетної комісії, такі гроші можна отримати лише за надання в оренду даху приміщення, де розташовано 4 антени.

Крім цього, в приміщенні також знаходиться відділення “Приватбанку”, телекомунікаційний пункт, який зєднує Рівне та Київ, сервісні центри, на верхніх поверхах розташовані комп’ютерні сервери інтернет-провайдерів, а на фасаді будівлі багато рекламних площин.

Зрозуміло, що самовільно такі речі ніхто робити не зміг би без дозволу керівника Фонду.

Поки обласна влада планує взяти питання під особистий контроль і впершу чергу своїм рішенням заборонити приватизацію чи продаж приміщення. Далі хочуть зайнятися його впорядкуванням і ремонтом, бо у нинішньому занедбаному стані воно довго існувати не зможе.

Присутні на прес-конференції представники громадських організацій, що працюють з людини з інвалідністюми скаржаться, що приміщення на Домбровського навіть не пристосоване до їх потреб – нема пандусів і відповідних туалетів, не працюють ліфти.

Пропозиція Годованого та Кропачова для них прийнятна, якщо буде дійсно гарантія, що їх з приміщення не попросять піти.

“Я хочу бути певним, що після передачі приміщення на баланс іншого підприємствачерез рік там не зроблять супермаркет. Це в наш час теж можливо. Загалом, зважаючи, що нині ще додалися інваліди АТО, можна було б в цьому приміщенні зробити Центр трудової реабілітації, однак питання з ремонтом треба вирішувати негайно. Ми орендували собі офіс за 1 гривню за метр квадратний, маємо 32 метри, а потім обласна рада нам запезпечила взагалі можливість платити гривню в рік. Питання треба доопрацювати і знайти спільне рішення”, – сказав Олексій Рибін.

Перший  Житомирський

  Категорія: