В Ужгороді в приміщенні старої котельні створять спортивно-реабілітаційний центр для осіб з інвалідністю

2 Липня 2014
Друкувати цю новину

В Ужгороді в приміщенні старої котельні створять спортивно-реабілітаційний центр для осіб з інвалідністюВ обласному центрі Закарпаття відбулася прес-конференція на тему «Створення сучасного спортивно-реабілітаційного центру для осіб з інвалідністю».

В Ужгороді налічується понад 5000 осіб з інвалідністю, з яких мають могу займатись спортом тільки 60 осіб. Для вирішення цієї проблеми громадськість у співпраці з міською владою планують перетворити в такий центр недіючу закинуту котельню в місті Ужгороді.

Олександр Лизанець, голова Закарпатського обласного осередку української федерації спорту осіб з інвалідністю з ураженням опорно-рухового аппарату розповів: «Я працюю з людини з інвалідністюми вже 3 роки, ми часто проводимо різні заходи, у тому числі всеукраїнські. Але найбільшою проблемою є відсутність приміщення, людям з вадами розвитку практично немає де займатися, а це дуже необхідно для реабілітації. У школі в Доманинцях є можливість займатися фехтуванням, але потреб у осіб з інвалідністю набагато більше. Тому міська рада, сподіваємося, виділить нам приміщення котельні на вул. Тихого, де плануємо відкрити спортивно-реабілітаційний центр.

Тут займатимуться близько 150 людей. Йдеться про настільний теніс, фехтування, міні-футбол, пауерліфтинг. Інваліди займатимуться не тільки спортом, у центрі планують забезпечити і навчальний процес, творчі зібрання. «Це буде універсальний заклад для проведення часу людьми з особливими потребами. Передбачено крім спортивного залу і масажні кабінети, роздягальні та приміщення для навчального процесу», – повідомив інженер Олександр Мартинюк, що забезпечує технічний супровід проєкту.

Віктор Шатров, член виконкому Ужгородської міської ради додав: «Міськрадою прийняте досить прогресивне рішення про громадські ініціативи. Відтепер кожна проблема міста може бути в обов’язковому порядку винесена на розгляд радою, якщо вона турбує не менше 50 мешканців міста. Для цього слід зареєструвати ініціативу та упродовж тижня зібрати 50 підписів. Відповідне звернення вже зареєстроване і для спортивно-реабілітаційного центру. Адже будь-які меценати чи грантодавці серйозно розглядатимуть питання допомоги, якщо буде у наявності конкретне приміщення».

Олександр Пересоляк, голова Громадської ради при Ужгородській міськраді зауважив, що презентований проєкт став би значним кроком вперед для міста: «Для цього необхідне бажання міської ради провести відкритий конкурс, щоб інвестори отримали зелене світло для вливання коштів у проєкт. Сподіваюся, міськрада своє усне бажання оформить і документально».

Одним з перших інвесторів проєкту готове стати Посольство Японії в Україні. Але для цього місто повинно забезпечити 20% внеску. Сподіваються і на швейцарських та канадських грантодавців, – повідомили Закарпаття тонлайн в Ужгородському прес-склубі.

Закарпаття онлайн 

  Новина має такі "мітки":
  Категорія: