В Україні змінилася система житлових субсидій: відомі нові правила

В Україні змінилася система житлових субсидій: відомі нові правила
7 Жовтня 2022
Друкувати цю новину

Пенсійний фонд України вже перерахував субсидії на суму 635 млн гривень за вересень після того, як в Україні з 1 жовтня стартував перший етап передачі функцій призначення та виплат житлових субсидій від органів соціального захисту до ПФУ.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

У прес-службі зазначили, що громадянам, які вже отримують житлову субсидію, не потрібно звертатися до органів соціального захисту населення чи органів ПФУ. Вони і надалі отримуватимуть призначену їм житлову субсидію обраним способом: на банківський рахунок або через поштове відділення.

«Крім того, у жовтні для них буде проведено розрахунок розміру житлової субсидії на опалювальний сезон, без необхідності звернень», – наголосили у відомстві.

Як повідомляється, громадяни можуть звернутися за призначенням житлової субсидії будь-коли, в тому числі протягом опалювального сезону. У разі звернення протягом двох місяців з початку опалювального сезону, вона призначається з початку такого сезону.

За інформацією відомства, для призначення житлової субсидії потрібно подати заяву та декларацію за встановленими формами одним із наступних способів:

  • поштою до органу соціального захисту населення за місцем проживання – до 30 листопада 2022 року;
  • особистим візитом до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадових осіб центру надання адміністративних послуг;
  • в електронній формі через Портал «Дія»;
  • поштою або особисто до сервісного центру Пенсійного фонду України, в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільний додаток Пенсійного фонду України – з 1 грудня 2022 року.

При цьому, до Пенсійного фонду України з питання призначення житлової субсидії можна звертатися з 1 грудня 2022 року в будь-який сервісний центр ПФУ, незалежно від місця проживання. Наприклад, громадяни, які проживають в Донецькій чи Київській області, зможуть звернутися за її призначенням у Сумах чи Львові.

  Категорія: