В Україні з’явився сайт про розлади аутистичного спектру

В Україні з’явився сайт про розлади аутистичного спектру
27 Серпня 2020
Друкувати цю новину

В Україні розпочалася інформаційна кампанія #різніоднакові від громадської організації Happy Today, яка розповідає про аутизм. У рамках кампанії запустили сайт про аутизм, а також українські зірки розвінчали у соцмережах найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектру.  

Українська статистика не відображає реальної кількості людей з аутизмом у нашій країні. Станом на 2017 рік зареєстровано близько 7 тисяч людей з аутизмом. Через таку статистично невелику цифру тема аутизму недостатньо розкривається в Україні.

Мета інформаційної кампанії #різніоднакові організації Happy Today ― розказати людям, що аутизм ― це не проблема, якщо знати, як діяти. У рамках кампанії вже працює сайт, на якому зібрана актуальна та науково-доведена інформація про розлади аутистичного спектру.

Якщо знати основні ознаки аутизму, то їх ймовірно помітити вже з першого року життя дитини. Таким чином, вчасно розпочати корекцію та дати шанс дитині з аутизмом на повноцінне самостійне життя у майбутньому. Дві дитини з абсолютно однаковим потенціалом можуть мати різні результати, якщо одній з них почнуть корекцію з 2 років, а другій ― з 6 років.

«Ми створили цю кампанію для того, аби слово «аутизм» не було чимось таким, що відлякує, трагічним та чимось, що нікого з близьких не стосується. Хочемо, аби якомога більше людей дізналися, що аутизм не заразний, а з однокласником із аутизмом можна стати друзями. Чим більше людей буде знати і говорити про розлади аутистичного спектру, тим менше ця тема буде стигматизуватися, і люди з аутизмом будуть максимально включені у життя спільнотиАутизм почали досліджувати лише наприкінці 1980-х років, тож із кожним роком кількість діагностованих випадків у світі збільшується. Проте у нашій країні про розлади аутистичного спектру знають дуже мало. Дорослі не помічають ознаки розладу у дітей, бо просто не знають про них. Відповідно не звертаються вчасно на діагностику і не розпочинають корекціюМи прагнемо крок за кроком це змінити.»

 ― засновниця громадської організації Happy Today Анастасія Степула

Інформаційну кампанію підтримали Потап, Ірина Горова, Олег Винник, Соломія Вітвицька, Женя Галич, Андрій Хливнюк, Ната Жижченко, Євген Філатов, Христина Соловей та Мішель Андраде.

 

Зірки розвінчали найпоширеніші міфи про аутизм та розказали, що на сайті www.happytoday.social можна дізнатися більше. Все, аби ми всі пам’ятали, що ми різні, але однакові, і кожен з нас ― найцінніший.

Джерело

  Категорія: