В Одесі завершилася ювілейна 5-та батьківська Конференція

В Одесі завершилася ювілейна 5-та батьківська Конференція
21 Серпня 2020
Друкувати цю новину

В Одесі завершилася ювілейна 5-та батьківська Конференція

Завершився триденний марафон активностей, що проходили в межах 5-ої щорічної конференції Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання». Більше півсотні батьків з усієї України зібралися в Одесі для участі у цьогорічній батьківській конференції, наскрізною темою якої була криза громадянської активності, викликана пандемією COVID-19. Саме тому Конференція мала назву «Батьківська адвокація: Короновірусна криза. Виклики та майбуття».

Конференція була особлива, не лише тим, що вона 5-та ювілейна, але й тому, що вона була міжнародна. Батьки, фахівці, громадські діячі з Нідердандів та Великої Британії доєдналися до учасників Конференції через інтернет, і говорили про те, які виклики стоять перед батьками, як знайти сили та мотивацію продовжувати громадську діяльність у той час, коли власні родини потребують особливої уваги.

В Одесі завершилася ювілейна 5-та батьківська Конференція

У 1-й день Конференції Армора Вейсон, програмний менеджер ГО “ХелсПром” (Великобританія) ділилася з учасниками власним досвідом того, як організувати роботу батьків, на прикладі підтримки нею розбудови батьківського руху у Великобританії. «Це можливо, коли батьки досить активні та вмотивовані», – сказала у своєму виступі Армора. «Навіть маленька група батьків може все змінити! Ключовими моментами для батьків у тому, як проводити таку роботу і не “вигоряти”, має стати те, що у вашій адвокаційній роботі ви маєте бути терплячими: готуйте свої зустрічі, і думайте заздалегідь, як збудувати стосунки з усіма зацікавленими сторонами; і рухатись вперед!».

В Одесі завершилася ювілейна 5-та батьківська Конференція

Національний координатор Форуму Альона Скрипко, розповідаючи про день адвокаційного досвіду від колег з Нідерландів – досвіду тата-активіста Еріка Блюмколька, директора “SOFTTulip” та Маріет ван Білдербік, спеціалістки, яка створювала мережу “мамської” взаємодопомоги та підтримки, а також українських батьків – “молодих активістів” з Луганщини очолюваних Ольгою Ложечкою, регіональним представником Форуму в Луганській області, а також “бувалих” з Вінниччини під керівництвом регіонального представника Форуму у Вінницькій області, голови ГО «Громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця»» Світлани Демко, написала в своїй Фейсбук-стрічці: «Принцип “рівний рівному” є логічним продовженням та доповненням “нічого для нас без нас”, як найчастішого першого кроку в адвокаційній діяльності батьків дітей з інвалідністю, тоді коли вони лише розпочинають свій (нерідко “агресивно експресивний”) шлях громадських активістів. Але обидва ці лозунги з часом змінюють тональність та деяку “реактивність” розмов на більш дипломатичну та аргументовано виважену позицію. Є про що подумати, чим надихнутися, до чого рухатися, за що “боротися” або що відстоювати!..»

В Одесі завершилася ювілейна 5-та батьківська Конференція

Партнерство батьків та фахівців і те, як найкраще налагодити співпрацю; майбутні місце та роль батьків в адвокації та лобіюванні та де знайти на це ресурс в умовах посткарантинної кризи; здобутки батьків-адвокатів та їх сьогодення, як вектор для формування планів на майбутнє; те, яким чином вже змінилися та ще зміниться послуга раннього втручання та вплив партнерства між спеціалістами, чиновниками та батьками на створення та розбудову системи цих послуг; досвід надання послуги раннього втручання онлайн в період пандемії та дворівнева програма навчання фахівців раннього втручання, ось далеко не повний перелік питань, які протягом 3-х днів 19-21 серпня обговорювали батьки між собою та 21-го серпня спільно з фахівцями системи раннього втручання та представниками органів місцевої влади, які паралельно проходили навчання та працювали на Літній школі раннього втручання 2020.

Конференція стала можливою дякуючи підтримці проекту «Громадянське суспільство, що працює у напрямку спільного створення Національної системи раннього втручання в дитинство; пілотування в чотирьох регіонах України (2019 – 2020)», що реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю та Фундація «SoftTulip» (Нідерланди).

Альона Скрипко

  Категорія: